Novak Djoković zagra o Wielkiego Szlema

Serb awansował do finału US Open, a to oznacza, że w niedzielę zagra w Nowym Jorku o czwarty w tym roku tytuł wielkoszlemowy. Djoković w meczu półfinałowym pokonał Niemca Alexandra Zvereva 4:6, 6:2, 6:4, 4:6, 6:2.

Publikacja: 11.09.2021 09:04

Finałowym rywalem Serba będzie Rosjanin Daniił Miedwiediew. „Zagram ten mecz jakby był ostatnim w mojej karierze. włożę w to całą duszę” - powiedział Serb po zwycięstwie nad Zverevem. Jedynym graczem w erze tenisa open, który zdobył Wielkiego Szlema jest Australijczyk Rod Laver (1969).

Dla losów pierwszego seta decydujące znaczenie miało przełamanie podania Djokovicia przy stanie 4:4. Niemiec wygrał tego seta, co w tym turnieju w starciach z Djokoviciem jest już tradycją, ale w dwóch kolejnych nie miał szans. „Jak zwykle po porażce w pierwszym secie grałem najlepiej” - mówił Serb. Jednak to co stało się potem już tradycją nie jest. Spotkanie nie zakończyło się w czterech setach, lecz w pięciu i dopiero ten ostatni znów był popisem Djokovicia. Objął prowadzenie 5:0, pewnie zwyciężył i jest o krok od największego sukcesu w karierze.