Aktualizacja: 21.11.2024 20:35 Publikacja: 18.08.2023 08:59
PKP Intercity S.A. nowym partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Na zdjęciu od lewej: wiceprezes zarządu PKP Intercity Tomasz Gontarz i prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Radosław Piesiewicz
Foto: Szymon Sikora
PKOl podczas ogłoszenia współpracy reprezentowali prezes Radosław Piesiewicz oraz wiceprezes Tomasz Poręba. - Staramy się uzdrowić Polski Związek Kolarski (PZKol) i myślę, że jesteśmy na dobrej drodze - mówił ten pierwszy i dodaje: - Beneficjantami umowy będą wszystkie polskie związki sportowe, ponieważ PKP Intercity przekaże im bezimienne pakiety biletów na przejazdy w ramach barteru na cały rok.
- PKP Intercity z dumą dołącza do Polskiej Rodziny Olimpijskiej. Jako narodowy przewoźnik kolejowy na co dzień realizujemy misję publiczną, zapewniając przejazdy milionom Polaków do większych miast i mniejszych miejscowości. Od teraz nasza misja zyskuje również oblicze sportowe. Będziemy partnerem polskich olimpijczyków w rywalizacjach o najważniejsze trofea, czyli medale olimpijskie - podkreśla wiceprezes Zarządu PKP Intercity Tomasz Gontarz.
PKP Cargo nowym sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl). Spółka wesprze także Polski Związek Pływania, Polski Związek Judo oraz Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego.
Tauron będzie kolejnym sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl). To już trzecia umowa sponsorska zapowiedziana bądź podpisana przez prezesa Radosława Piesiewicza.
– Jeśli zdobywamy medale, to nie politycy trzymają nas w garści, tylko my polityków – mówi prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA) Henryk Olszewski.
Iga Świątek i Katarzyna Kawa przegrały z Jasmine Paolini i Sarą Errani. To dla Polek koniec Billie Jean King Cup, ale półfinał jest największym takim sukcesem w dziejach naszego tenisa.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Ogłoszono nazwiska 25 polskich sportowców nominowanych w 90. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na Najlepszego Sportowca Polski. Głosowanie potrwa do 3 stycznia.
Z roku na rok przybywa na rynku zarówno domów, jak i mieszkań, które są zbudowane z materiałów przyjaznych środowisku oraz posiadają rozwiązania oszczędzające zarówno energię, jak i wodę. Patrząc na obecne trendy oraz wymogi narzucane przez UE, budownictwo stawiające na rozwiązania ekologiczne będzie się rozwijać. Bank Pekao, który od wielu lat wspiera rozwiązania proekologiczne, przygotował dla klientów ofertę EKO kredytu mieszkaniowego.
Jeżeli marki nie zmienią podejścia do zrównoważonego rozwoju dzisiaj to nie wygramy i nie zmniejszymy wpływu na środowisko, a wręcz przeciwnie – mówi Małgorzata Rybak-Dowżyk z T-Mobile Polska. Opowiada, co robi telekom aby być neutralnym dla środowiska i zdradza jakie ma efekty.
Kluczem do osiągnięcia przewagi stała się zdolność do pozyskiwania danych z lądu, powietrza, wody, kosmosu i cyberprzestrzeni, a następnie ich szybkiego przetwarzania i dostarczania do dowódców oraz żołnierzy – mówi generał Mary A. Legere, dyrektorka zarządzająca w Accenture Global Defense.
Mieszkańcy Europy z jednej strony nadal wierzą, że transformacja energetyczna zabezpieczy dobrobyt następnych pokoleń. Z drugiej jednak strony obawiają się, że koszty ochrony klimatu dotkną ich finansowo. Z badania klimatycznego zleconego przez Fundację E.ON wynika, że Europejczycy popierają transformację, ale oczekują od rządów swoich państw konkretnego planu i większego zdecydowania w działaniu.
Polska nie wypracowała standardów dotyczących cyberbezpieczeństwa w energetyce, a realizuje olbrzymie inwestycje w sektorze. Powszechność niesprawdzonych technologii w infrastrukturze krytycznej może przynieść zgubne skutki – ocenia prezes Apatora Maciej Wyczesany.
Liczba audytorów badających spółki giełdowe się zmniejsza. W grze pozostają tylko firmy, które mogą skutecznie odpowiedzieć na wyzwania – podkreślają członkowie zarządu BDO dr Anna Bernaziuk, Edyta Kalińska i Tomasz Reiter.
W Polsce główną barierą ciągle hamującą rozwój innowacji jest brak współpracy i przepływu informacji między światami nauki i biznesu – mówi Witold M. Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC w Polsce, Akademia Finansów i Biznesu Vistula, Politechnika Warszawska.
Chociaż nowe, bardziej wymagające zasady raportowania niefinansowego obejmą na razie tylko duże spółki, to unijne regulacje muszą już uwzględniać również ich dostawcy z sektora MŚP.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas