Aktualizacja: 19.07.2018 20:44 Publikacja: 19.07.2018 20:34
Foto: AFP
Francuski dziennik „L'Equipe", analizując sytuację w drużynie Sky i pytając, kto w niej jest kandydatem do zwycięstwa w tegorocznej Wielkiej Pętli – Thomas czy Christopher Froome – wśród wielu zalet pierwszego z kolarzy wymienił jeden zaskakujący argument. Obecny lider w przeciwieństwie do Froome'a nie wzbudza takiej niechęci. „W pierwszym tygodniu wyścigu przyciągał mniej gwizdów" – zauważa gazeta.
Publiczność na Tour de France nie lubi Froome'a (policja zatrzymała wczoraj jednego z kibiców, który próbował go uderzyć na podjeździe pod Alpe d'Huez), choć ten czterokrotnie stawał na najwyższym podium w Paryżu. Wyjaśniona zbyt późno, żeby nie wzbudzić wątpliwości, afera z ubiegłorocznej Vuelty zrobiła wiele złego angielskiemu kolarzowi. Oprócz tego od czasów Lance'a Armstronga wśród francuskich kibiców daje się zauważyć silna nuta antyanglosaska i nieżyczliwość wobec żelaznych liderów. Podczas długiego podjazdu pod Alpe d'Huez, gdy na czele wyścigu znajdował się Froome, znów było słychać gwizdy. Ale tym razem nie ucichły, gdy po drugie z rzędu zwycięstwo etapowe zmierzał Thomas. Były także głośne gwizdy i buczenie podczas dekoracji.
Była pływaczka Kirsty Coventry stanie na czele Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), ale dopiero czas pokaże, czy wybije się na niezależność i ucieknie z cienia poprzednika.
Kirsty Coventry, czyli protegowana Thomasa Bacha, wygrała wybory na przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl).
20 marca w Costa Navarino poznamy dziesiątego przewodniczącego w 131-letniej historii Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego
Kandydatów na nowego przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) więcej łączy, niż dzieli. Czwartkowe wybory pokażą, czy członkowie tej konserwatywnej organizacji są gotowi na zmiany.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Thomas Bach przez 12 lat dryfował między globalnymi potęgami i nawet jeśli zamienił Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) w autorytarną korporację, to przy okazji omijał skały, na których mógł się rozbić.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Mimo wielkich kłopotów na trasie Tadej Pogacar odniósł trzecie zwycięstwo w karierze w Strade Bianche z finiszem na Piazza del Campo w Sienie. Michał Kwiatkowski i Katarzyna Niewiadoma w rywalizacji pań nie ukończyli wyścigu.
Trwa proces doktora Fredy’ego Alexandra Gonzaleza Torresa, czyli kolejnego maga medycyny, który nie zawsze legalnymi metodami wspierał kolarzy. Jego klientami byli Nairo i Dayer Quintana.
Groźne wypadki w wyścigach kolarskich rozpoczęły dyskusje o środkach mających zabezpieczyć zawodników. Jednym z nich ma być ograniczenie prędkości.
- Zawsze trzeba wierzyć - powiedział Michał Kwiatkowski za metą wyścigu Clásica Jaén. Po długiej samotnej ucieczce odniósł 32. zwycięstwo w karierze.
Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) zakazała stosowania tlenku węgla poza placówkami medycznymi. Metoda stosowana przez najlepszych kolarzy, w tym Tadeja Pogacara i Jonasa Vingegaarda, wzbudzała wiele wątpliwości.
Sezon kolarski 2025 rozkręca się na dobre. W World Tour Polska ma tylko pięciu przedstawicieli, ale początek 2025 roku jest obiecujący. Na Majorce drugie miejsce zajął Stanisław Aniołkowski.
Jest najlepszym kolarzem 2024 roku, czy Tadej Pogacar nie zasłużył również na to, aby uznać go najwybitniejszym sportowcem mijającego roku?
Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) chce zakazać wdychania tlenku węgla. Inhalacje gazem stosował m.in. zwycięzca tegorocznego Tour de France i Giro d'Italia, mistrz świata Tadej Pogacar.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas