Aktualizacja: 19.07.2018 20:44 Publikacja: 19.07.2018 20:34
Foto: AFP
Francuski dziennik „L'Equipe", analizując sytuację w drużynie Sky i pytając, kto w niej jest kandydatem do zwycięstwa w tegorocznej Wielkiej Pętli – Thomas czy Christopher Froome – wśród wielu zalet pierwszego z kolarzy wymienił jeden zaskakujący argument. Obecny lider w przeciwieństwie do Froome'a nie wzbudza takiej niechęci. „W pierwszym tygodniu wyścigu przyciągał mniej gwizdów" – zauważa gazeta.
Publiczność na Tour de France nie lubi Froome'a (policja zatrzymała wczoraj jednego z kibiców, który próbował go uderzyć na podjeździe pod Alpe d'Huez), choć ten czterokrotnie stawał na najwyższym podium w Paryżu. Wyjaśniona zbyt późno, żeby nie wzbudzić wątpliwości, afera z ubiegłorocznej Vuelty zrobiła wiele złego angielskiemu kolarzowi. Oprócz tego od czasów Lance'a Armstronga wśród francuskich kibiców daje się zauważyć silna nuta antyanglosaska i nieżyczliwość wobec żelaznych liderów. Podczas długiego podjazdu pod Alpe d'Huez, gdy na czele wyścigu znajdował się Froome, znów było słychać gwizdy. Ale tym razem nie ucichły, gdy po drugie z rzędu zwycięstwo etapowe zmierzał Thomas. Były także głośne gwizdy i buczenie podczas dekoracji.
Stanisław Pozdniakow zrezygnował z funkcji szefa Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, co może oznaczać, że tamtejszy sport szuka drogi powrotu do łask
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Projekt organizacji imprezy to centralny punkt planu rozwoju polskiego sportu, którzy przygotowuje minister Sławomir Nitras
- Odbudowujemy budżet. Rozmawiamy z dużymi markami, potentatami na świecie - zapewnia prezes Radosław Piesiewicz.
– Przetrwałem tsunami, to była duża polityka. Złożyłem trzy pozwy o zniesławienie i nie odpuszczę – mówi „Rz” prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) Radosław Piesiewicz.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego kontrolę rozpoczęli 15 października urzędnicy Najwyższej Izby Kontroli. O przeprowadzenie pilnej kontroli w PKOl wystąpił do prezesa NIK w ubiegłym tygodniu minister sportu i turystyki Sławomir Nitras.
Wygrałem jednym głosem, ale po kolarsku powiem, że czy wygrywa się o błysk szprychy, czy po ucieczce z przewagą minuty, to jest zawsze wygrana - mówi „Rzeczpospolitej” Marek Leśniewski, medalista olimpijski, nowy prezes Polskiego Związku Kolarskiego
Chaos w Polskim Związku Kolarskim (PZKol) trwa. Nowym prezesem został Marek Leśniewski, ale jego wybór kwestionuje Rafał Makowski.
- Znam to środowisko. Ono nie jest spójne. Są tam ludzie zazdrośni i zawistni - o wyborach w Polskim Związku Kolarskim, o współczesnym kolarstwie opowiada „Rzeczpospolitej” dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang
W sobotę wybory prezesa Polskiego Związku Kolarskiego. Zwycięzca będzie miał za zadanie wyprowadzić związek z finansowej i wizerunkowej zapaści.
Szwajcarskie media potwierdziły, że organizatorzy wyścigu kolarskich mistrzostw świata juniorek przez godzinę nie wiedzieli, co dzieje się z Muriel Furrer. 18-letnia zawodniczka zmarła w wyniku ran odniesionych po upadku na trasie.
Sezon zdominowali Tadej Pogacar, Primoż Roglić, Mathieu van der Poel i Remco Evenepoel, ale to ten pierwszy zdecydowanie przebił dokonania pozostałych.
Sezon 2024 zdominowało czterech kolarzy: Tadej Pogacar, Primoż Roglić, Mathieu Van Der Poel i Remco Evenepoel. To jednak pierwszy z tego kwartetu zdecydowanie przebił dokonania pozostałych.
Belgijka Lotte Kopecky została kolarską mistrzynią świata w wyścigu ze startu wspólnego. Z Polek najlepsza była Katarzyna Niewiadoma, ale przyjechała dopiero na 17. miejscu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas