Aktualizacja: 20.05.2015 21:02 Publikacja: 20.05.2015 21:02
Lewis Hamilton przedłużył umowę z Mercedesem. Przez kolejne trzy lata ma zarobić 100 mln euro
Foto: AFP
Zmagania kierowców na wąskich i śliskich ulicach księstwa Grimaldich to jedna z tych imprez, na których sławnym i bogatym po prostu wypada być. Można upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu: pokazać się na czerwonym dywanie w pobliskim Cannes, gdzie odbywa się słynny festiwal filmowy, a następnie przeskoczyć do podatkowego raju na partyjkę w kasynie, okraszoną oglądaniem szóstej rundy mistrzostw świata Formuły 1.
Podczas Grand Prix Monako kierowcy mają do przejechania najkrótszy dystans w sezonie: zaledwie 260 kilometrów, podczas gdy na pozostałych torach regulaminowe minimum to 305 kilometrów. Nie oznacza to wcale łatwiejszego zadania ani dla kierowców, ani dla maszyn.
Była pływaczka Kirsty Coventry stanie na czele Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), ale dopiero czas pokaże, czy wybije się na niezależność i ucieknie z cienia poprzednika.
Kirsty Coventry, czyli protegowana Thomasa Bacha, wygrała wybory na przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl).
20 marca w Costa Navarino poznamy dziesiątego przewodniczącego w 131-letniej historii Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego
Kandydatów na nowego przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) więcej łączy, niż dzieli. Czwartkowe wybory pokażą, czy członkowie tej konserwatywnej organizacji są gotowi na zmiany.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Thomas Bach przez 12 lat dryfował między globalnymi potęgami i nawet jeśli zamienił Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) w autorytarną korporację, to przy okazji omijał skały, na których mógł się rozbić.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Sezon 2025 Formuły 1 rozpoczął się emocjonującym wyścigiem o Grand Prix Australii na torze Albert Park Circuit w Melbourne. Zwycięstwo, po pełnej zwrotów akcji rywalizacji, zanotował Lando Norris, wyprzedzając na mecie Maxa Verstappena o 0,895 sekundy. Podium uzupełnił George Russell, wykorzystując trudności Oscara Piastriego w końcowej fazie wyścigu.
Kierowcy w Melbourne zaczynają jubileuszowy sezon rywalizacji w królowej motorsportu. Historia mistrzostw świata narodziła się 75 lat temu i wiele wskazuje na to, że czeka nas godne uczczenie tej brylantowej rocznicy.
Historia wyścigowych mistrzostw świata rozpoczęła się 75 lat temu, a Formule 1 zależy na tym, by jubileusz przyniósł szczególne emocje. Po zimowych przygotowaniach optymizm nie gaśnie i rywalizacja zapowiada się pasjonująco.
Formuła 1 hucznie rozpoczyna obchody 75-lecia mistrzostw świata. Na inaugurację sezonu 2025 zorganizowano pierwszą w historii wspólną prezentację wszystkich zespołów.
Netflix chce kupić prawa do transmisji wyścigów Formuły 1 na terenie Stanów Zjednoczonych - informuje "The Times". To sygnał, że rywalizacja na rynku praw telewizyjnych wkracza w nową fazę.
Orlen z końcem roku wycofał się ze sponsorowania zespołu Formuły 1 i finansowania PKOl. Czy to znaczy, że paliwowa spółka rezygnuje ze wspierania polskiego sportu?
Bernie Eccleston, były szef Formuły 1 wyprzedaje swoją kolekcję samochodów wyścigowych. To w sumie aż 69 samochodów Formuły 1 i innych bolidów, które prawdopodobnie są warte setki milionów euro.
27-letni Max Verstappen, od dziecka wychowywany twardą ojcowską ręką na mistrza świata, dzięki czwartemu tytułowi dołączył do panteonu najwybitniejszych postaci Formuły 1.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas