Aktualizacja: 22.11.2024 00:57 Publikacja: 15.01.2022 17:56
W sobotę na Wielkiej Krokwi pojawił się na chwilę Kamil Stoch
Foto: PAP/Grzegorz Momot
Wedle zmienionego rozkładu dnia konkurs drużynowy został poprzedzony seriami treningowymi. Trener Michal Doleżal nie potrzebował wszystkich prób Polaków, żeby podać skład czwórki na sobotnie zawody: Piotr Żyła, Stefan Hula, Jakub Wolny i Paweł Wąsek. Pozostała siódemka dostała wolne do startu niedzielnych kwalifikacji.
W kwestii tego wyboru wielkiej dyskusji nie było, Żyła, mimo kaprysów dyspozycji, to pewniak. Hula pokazał niezłą próbę już w piątek, Wąsek nawet po przygodach z licznymi testami na Covid-19 trzyma formę, w pierwszym treningu był drugi, za Ryoyu Kobayashim, drugą serię nawet opuścił. Wątpliwości tyczyły tylko Wolnego, ale ewentualni inni zmiennicy Dawida Kubackiego też przesadnie nie błyszczeli, liczył się zatem trenerski nos.
Ryoyu Kobayashi pobił rekord świata w długości skoku narciarskiego. Japończyk poszybował na odległość 291 m. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) tego wyniku nie zamierza jednak zatwierdzić.
Słaby miniony sezon spowodował, że Kamil Stoch spróbuje nowych rozwiązań i zatrudni własnego trenera. Sport.pl podał, że będzie nim Michal Doleżal.
Słaby sezon 2023/24 spowodował, że Kamil Stoch próbuje nowych rozwiązań. Od nowego sezonu zatrudni własnego trenera. Mówi się, że będzie nim Michal Doleżal.
Ostatni konkurs lotów w Planicy wygrał Daniel Huber, skoczkiem sezonu został Stefan Kraft, drużynowo Austriacy też byli najlepsi. Naszym orłom forma jakby wróciła, ale za późno.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Skoczkowie ostatni raz wjechali na Letalnicę, by zakończyć rywalizację w Pucharze Świata. Wspaniały finałowy konkurs wygrał Daniel Huber, został najlepszym lotnikiem sezonu. Polacy w końcu świetnie: trzeci Aleksander Zniszczoł, piąty Piotr Żyła
Na parkingu na Palenicy Białczańskiej pojawią się biletomaty - zapowiada jego zarządca Tatrzański Park Narodowy. Ma to zapobiec zatorom, które regularnie tworzą się przy najpopularniejszym wejściu do parku.
Rada Miasta Zakopane zdecydowała o wystąpieniu z petycją do Sejmu i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów o zmianę przepisów dotyczących warunków, jakie powinna spełniać miejscowość, w której można pobrać opłatę miejscową. To pokłosie głośnej sprawy sądowej.
Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska nie zgadza się na skrócenie postoju koni z Morskiego Oka z godziny do 20 minut.
Serwis TripAdvisor opublikował doroczny ranking najlepszych doświadczeń turystycznych na świecie. Na liście znalazły się miejsca z Polski. O obecności na liście decydowały głosy użytkowników serwisu z całego świata.
W najbliższe wakacje oscypki na Krupówkach i pod Gubałówką w Zakopanem będą droższe co najmniej o 20 proc. Zakopiańscy urzędnicy o jedną piątą podnieśli minimalne ceny wywoławcze w przetargu na dzierżawę stoisk do sprzedaży serów.
Siostry Karmelitanki chcą się przeprowadzić w spokojniejsze miejsce. Aktualny burmistrz Łukasz Filipowicz podkreśla, że klasztor jest w Zakopanem praktycznie od zawsze, więc jest zaskoczony możliwością stworzenia w tym miejscu pensjonatu.
Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska spotkała się w piątek z dyrekcją Tatrzańskiego Parku Narodowego i góralami. W Zakopanem rozmawiano o dalszym wykorzystywaniu koni przez turystów odwiedzających Tatry.
Dzisiaj w Zakopanem "okrągły stół" w sprawie transportu do Morskiego Oka. Na spotkaniu pojawi się minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska. - Problem jest medialny. Nie ma pełnej zgody społecznej, co możemy rozumieć i o tym będziemy dyskutować. Natomiast nie zgodziłbym się, że jest to jakiś problem nie do rozwiązania - komentował kwestie transportu do Morskiego Oka dla RMF FM Andrzej Skupień, starosta tatrzański.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas