Pierwsze starcie na terenie rywali jastrzębianie wygrali 3:1. To oznaczało, że od finału dzieliły ich tylko dwa zwycięstwie sety. W środowym rewanżu w pierwszej odsłonie wygrali 25:17, ale w kolejnych dwóch setach górą okazali się Turcy. Decydujący o awansie okazał się set czwarty. Jastrzębski Węgiel wygrał go do 16 i w tej sytuacji tie break nie miał już znaczenia. Ostatecznie zwyciężyli w nim, podobnie jak w całym meczu, przyjezdni.

Był to czwarty półfinał Ligi Mistrzów w wykonaniu jastrzębian i pierwszy zwycięski. Drugą parę półfinałową tworzy Grupa Azoty ZAKSA i Sir Safety Susa Perugia. Również w tej dwójce polski klub triumfował w pierwszym spotkaniu 3:1, ale rewanż rozegra na wyjeździe, w czwartek.

Finał siatkarskiej Ligi Mistrzów zaplanowano na 20 maja w Turynie. Jednak gdyby awansowali do niego dwaj przedstawiciele Polski, mógłby zostać przeniesiony nad Wisłę.