Ekstraklasa: Jagiellonia utrzymuje przewagę w tabeli

Przewodząca tabeli Ekstraklasy Jagiellonia Białystok wygrała z Wisłą Kraków 2:0 w ostatnim meczu rozgrywanym w ramach 26. kolejki.

Aktualizacja: 05.03.2018 19:28 Publikacja: 05.03.2018 19:15

Przemysław Frankowski otworzył wynik meczu Jagiellonii z Wisłą

Wygrana z Wisłą była dla Jagiellonii piątym zwycięstwem z rzędu, co oznacza nowy rekord klubu z Białegostoku w ekstraklasie. W tej rundzie oba zespoły były niepokonane, dzięki wygranej Legia zachowała trzy punkty przewagi nad wiceliderem - Legią Warszawa.

Faworyzowani gospodarze długo nie mogli sobie wypracować przewagi. Dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy po dwójkowej akcji z Guilherme, Przemysław Frankowski płaskim strzałem w długi róg wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Choć w drugiej połowie Wisła miała swoje okazje, do bramki trafili ponownie tylko miejscowi. Po niewykorzystanej przez Romana Bezjaka stuprocentowej sytuacji w 60. minucie, sztuka pokonania Juliana Cuesty udała się 18. minut później Nemanji Mitrovicowi. Słoweński obrońca głową skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Mimo porażki Wisła utrzymała się w górnej połowie tabeli. Zajmuje ósme miejsce z takim samym dorobkiem, jak wyprzedzające ją Zagłębie Lubin. Obie drużyny o trzy punkty wyprzedzają Arkę Gdynia.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:0 (1:0)

Bramki: Przemysław Frankowski (41), Nemanja Mitrovic (78)

16. Sandecja Nowy Sącz 26 23 4 11 11 24-39

Lechia Gdańsk została ukarana odjęciem jednego punktu za zaległości finansowe. Górnik Zabrze został ukarany odjęciem trzech punktów po wygranym walkowerem meczu z Piastem Gliwice.

2 / 3
Dawid Szwarga odejdzie z Rakowa. Czy do Częstochowy wróci Marek Papszun?
Manchester United bije niechlubne rekordy. Na Old Trafford może nie być europejskich pucharów