La Liga: Barcelona traci punkty z ostatnią drużyną w tabeli

FC Barcelona tylko zremisowała 2:2 w wyjazdowym meczu z Espanyolem Barcelona, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli (po 19 kolejkach La Liga ma na koncie jedynie 11 punktów) - czytamy w Onecie. Remis outsiderowi zapewnił Chińczyk Wu Lei, który zdobył gola w 88. minucie.

Aktualizacja: 05.01.2020 09:10 Publikacja: 05.01.2020 09:00

Strata punktów sprawiła, że w tabeli z liderującą La Liga Barceloną zrównał się Real Madryt - obie drużyny mają po 40 punktów.

Espanyol niespodziewanie wyszedł na prowadzenie w 23. minucie - relacjonuje Onet. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym najwyżej wyskoczył do piłki Diego Lopez, który strzałem głową pokonał bramkarza "Dumy Katalonii".

Podrażniona Barcelona rzuciła się do ataku, ale swoich okazji nie wykorzystali Lionel Messi i Luis Suarez - ten drugi tuż przed przerwą uderzył w słupek.

Suarez zrehabilitował się za zmarnowaną sytuację w 50. minucie, kiedy wykorzystał podanie Jordi Alby i wślizgiem wbił piłkę do bramki Espanyolu.

W 59. minucie było już 2:1 - tym razem Suarez asystował, a celną główką popisał się Arturo Vidal.

W końcówce spotkania z boiska z czerwoną kartką wyleciał Frenkie de Jong, a osłabiona w ten sposób FC Barcelona nie zdołała utrzymać korzystnego dla siebie rezultatu. W 88. minucie Matias Vargas popisał się ładnym prostopadłym podaniem, a stworzoną mu w ten sposób sytuację wykorzystał Wu Lei.