Euro 2020: Hiszpania i Szwecja zagrały na zero

W drugim wtorkowym meczu "polskiej" grupy E na Euro 2020 Hiszpania zremisowała bezbramkowo ze Szwecją. To pierwszy mecz tegorocznego Euro, w którym nie zobaczyliśmy żadnej bramki.

Aktualizacja: 15.06.2021 04:14 Publikacja: 14.06.2021 20:49

Od początku w tym meczu przewagę osiągnęli Hiszpanie, którzy w pierwszych minutach zamknęli Szwedów na ich połowie.

W 15. minucie powinno być 1:0 dla Hiszpanii - Koke dośrodkował piłkę na piąty metr, wprost na głowę Daniego Olmo, którego strzał obronił jednak Robin Olsen.

Chwilę później w pole karne zagrywał z lewej strony Olmo, a akcję mógł zamknąć strzałem na bramkę Ferran Torres, ale nie sięgnął piłki.

Przez pierwszy kwadrans Szwecja broniła się praktycznie całą drużyną rzadko przekraczając połowę boiska.

W 21 minucie po akcji lewą stroną Daniego Olmo z Jordi Albą, w której Hiszpanie imponowali grą na małej przestrzeni, do sytuacji strzeleckiej doszedł Koke, ale jego strzał minimalnie minął słupek bramki Olsena.

W 28 minucie Koke znów uderzał na bramkę Olsena - tym razem jednak jego strzał przeszedł wysoko nad szwedzką bramką.

W 37 minucie spektakularne pudło zaliczył Alvaro Romata, który po błędzie obrońcy Szwedów stanął oko w oko z bramkarzem Szwecji - i nie trafił w bramkę.

W 40 minucie pierwszą dobrą okazję mieli Szwedzi - Alexander Isak trafił jednak w słupek.

W 44 minucie ponownie Robin Olsen uratował Szwedów przed utratą gola - tym razem parując mocny strzał Olmo z kilkunastu metrów.

W drugiej połowie Hiszpanie nadal mieli przewagę, ale nie atakowali już z taką intensywnością jak w I połowie.

W 60 minucie po efektownej, indywidualnej akcji Isaka, który nie dał sobie odebrać piłki mimo asysty kilku Hiszpanów, piłka trafiła do Marcusa Berga, który znajdował się kilka metrów przed bramką, ale przestrzelił.

W odpowiedzi Hiszpanie znów przycisnęli Szwedów, ale długimi minutami nie byli w stanie dojść do dogodnej sytuacji podbramkowej.

W 72 minucie po wrzutce z prawej strony dobrze z woleja uderzył Dani Olmo, ale jego strzał zablokował jeden ze szwedzkich obrońców.

W ostatnim kwadransie Hiszpania coraz bardziej zaczęła naciskać Szwedów szukając zwycięskiej bramki.

W 81. minucie lewą stroną zaatakował Alba, piłkę wzdłuż linii bramkowej posłał Mikel Oyarzabal, ale żaden z Hiszpanów nie dostawił nogi, by okazję zamienić na gola.

W 90. minucie Olsen ponownie uratował Szwecję przed utratą bramki - tym razem zatrzymując strzał głową Gerarda Moreno z kilku metrów.

W 92 minucie Jordi Alba wrzucił piłkę w pole karne, a tam odbiła się ona od zaskoczonego nieco sytuacją Sarabii, który w efekcie uderzył niegroźnie i Olsen zdołał złapać piłkę.

Bezbramkowy remis w meczu Hiszpanii ze Szwecją oznacza, że pierwszym liderem grupy E została Słowacja, która wcześniej wygrała 2:1 z Polską.

Hiszpania - Szwecja 0:0 (0:0)

Żółta kartka: Mikael Lustig

Hiszpania: Unai Simon - Marcos Llorente, Aymeric Laporte, Pau Torres, Jordi Alba - Koke (87. Fabian Ruiz), Rodri, Pedri (66. Thiago Alcantara) - Ferran Torres (74. Mikel Oyarzabal), Dani Olmo (74. Gerard Moreno), Alvaro Morata (66. Pablo Sarabia)

Szwecja: Robin Olsen - Ludwig Augustinsson, Marcus Danielson, Victor Nilsson Lindeloef, Mikael Lustig (75. Emil Krafth) - Emil Forsberg (84. Pierre Bengtsson), Kristoffer Olsson (84. Jens-Lys Cajuste), Albin Ekdal, Sebastian Larsson - Marcus Berg (69. Robin Quaison), Alexander Isak (69. Viktor Claesson)