Copa America: Neymar strzela, Brazylia wygrywa

Brazylia wygrała z Peru 4:0 w meczu fazy grupowej Copa America. Jednego z goli zdobył dla Brazylijczyków Neymar, dla którego było to 68 trafienie w barwach reprezentacji.

Aktualizacja: 18.06.2021 06:12 Publikacja: 18.06.2021 05:20

Neymar jest obecnie drugim najskuteczniejszym strzelcem w historii reprezentacji Brazylii - do dogonienia legendarnego Pelego brakuje mu obecnie sześciu goli.

Zwycięstwo z Peru oznacza, że Brazylia jest pierwszą drużyną na Copa America która wygrała swoje pierwsze dwa mecze. Brazylijczycy prowadzą w grupie B mając dwa punkty przewagi nad Kolumbią - ta ostatnia zremisowała w swoim drugim grupowym meczu z Wenezuelą 0:0.

W meczu z Peru pierwszego gola dla Brazylii zdobył Alex Sandro, który wykorzystał podanie Gabriela Jesusa.

Peru, finalista poprzedniego Copa America (w finale przegrali z Brazylią 1:3), nie było w stanie nawiązać równej walki z będącymi w dobrej formie Brazylijczykami.

W drugiej połowie prowadzenie Brazylii podwyższył Neymar, dla którego był to czwarty gol w czwartym kolejnym meczu reprezentacji Brazylii i zarazem 68 gol w barwach brazylijskiej kadry.

Na 3:0 podwyższył w 89. minucie rezerwowy Everton Ribeiro, a na 4:0 - w doliczonym czasie gry - Richarlison.

Brazylia jest gospodarzem Copa America - została nim na dwa tygodnie przed turniejem, gdy najpierw roli organizatora pozbawiono Kolumbię, w związku z zamieszkami w tym kraju, a następnie Argentynę - w związku z trudną sytuacją epidemiczną.

W przeszłości za każdym razem, gdy Brazylia była gospodarzem turnieju, ostatecznie wygrywała Copa America.

W ostatnich dziewięciu meczach Brazylia odniosła dziewięć zwycięstw strzelając 26 goli i tracąc dwa.