"Lewandowski jak matador”. Hiszpańska prasa po Real - Barcelona

Cały świat będzie mówił teraz tylko o wielkiej Barcelonie i dzieciakach Flicka - piszą hiszpańskie gazety po sobotnim El Clasico. Katalończycy rozbili Real 4:0.

Publikacja: 27.10.2024 11:55

Robert Lewandowski

“Barca upokarza Real i kończy niezapomniany tydzień” - podsumowuje ostatnie popisy zespołu Hansiego Flicka dziennik “Sport”. Trzy dni po pokonaniu Bayernu Monachium (4:1) w Lidze Mistrzów Katalończycy uporali się z kolejnym rywalem, który sprawiał im ostatnio ogromne problemy.

Duża w tym zasługa Roberta Lewandowskiego. Jak pisze “Mundo Deportivo” - “matadora, który znokautował Real”. Polak zdobył dwie bramki w dwie minuty, a mógł uzyskać hat tricka. W wyścigu o koronę króla strzelców jest bezkonkurencyjny. Po 11 kolejkach ma już 14 goli, kolejny w klasyfikacji Ayoze Perez z Villarrealu - połowę mniej. Dalej są Kylian Mbappe i Raphinha (po sześć trafień).

Real - Barcelona. Co powiedział Robert Lewandowski?

“Nazywają go robotem lub androidem. Niektórzy ośmielają się nawet nazywać go dziadkiem, ale 36-letniego Lewandowskiego nie dotyka kryzys wieku średniego. On wciąż ma cel i nadal jest ważną postacią Barcelony” - ocenia “Mundo Deportivo”.

Lewandowski przypomniał sobie, jak to jest być katem Realu. Cztery ostatnie ligowe klasyki kończył bez bramki, a w sobotę mógł skompletować nawet hat tricka. Nie wykorzystał jednak dwóch dogodnych sytuacji: najpierw trafił w słupek, potem posłał piłkę nad poprzeczką.

- Jestem bardzo zadowolony z tych dwóch bramek i z naszej gry - szukał pozytywów polski napastnik. - Ważne jest to, że zawsze mamy pomysł na rozwiązanie akcji. Stwarzamy więcej sytuacji i strzelamy więcej goli. Nie chcę mówić o trofeach. To zwycięstwo może nam pomóc, ale przed nami jeszcze wiele meczów. Ten tydzień był niesamowity. Mamy już w głowach następne spotkanie, ale myślę, że ze dwa dni możemy poświętować - nie krył radości Lewandowski.

El Clasico. Jak zagrała Barcelona?

Lamine Yamal, który ustanowił kolejny rekord i w wieku 17 lat został najmłodszym strzelcem gola w historii El Clasico, czuł podwójną satysfakcję. - To świetne uczucie, gdy słyszysz swoich fanów częściej niż kibiców gospodarzy. Na początku sezonu niektórzy kwestionowali nasze zwycięstwa, mówiąc, że to rywale ze środka tabeli, ale teraz w tydzień pokonaliśmy dwie najlepsze drużyny świata - triumfował Yamal.

Jeśli do niedawna można było się zastanawiać, czy słabym punktem Barcelony jest bramkarz Inaki Pena, to sobotni wieczór rozwiał wątpliwości. Wychowanek klubu potwierdził, że potrafi bronić i nie odda łatwo miejsca Wojciechowi Szczęsnemu. Zapytany o współpracę z Polakiem, nie szczędził mu pochwał.

- Jestem mu bardzo wdzięczny. Od pierwszego dnia traktował mnie z wielkim szacunkiem. Bardzo dobrze się dogadujemy - opowiadał Pena.

“Mundo Deportivo” nie ma wątpliwości, że nawet jeśli gwiazdor Realu Vinicius Junior odbierze w poniedziałek Złotą Piłkę w Paryżu, to “świat i tak będzie mówił tylko o wielkiej Barcelonie i dzieciakach Flicka”.