Reklama
Rozwiń

Decyzja TSUE. Czy piłkarski świat naprawdę przewróci się do góry nogami?

Czy piłkarze, tak jak zwykli pracownicy, będą mogli opuścić klub przed końcem kontraktu? Wyrok Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) oznacza zmiany, choć niekoniecznie tak szybkie i drastyczne, jak wielu oczekuje.

Publikacja: 07.10.2024 17:12

Decyzja TSUE. Czy piłkarski świat naprawdę przewróci się do góry nogami?

Foto: Adobe stock

Decyzja dotyczyła sprawy francuskiego piłkarza Lassany Diarry. Były zawodnik m.in. Realu Madryt i Chelsea Londyn, trzydziestoczterokrotny reprezentant kraju, w 2013 roku podpisał kontrakt z Lokomotiwem Moskwa. Rok później strony starły się o zarobki i piłkarz chciał odejść. Musiał jednak zapłacić odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia do końca obowiązującej do 2019 roku umowy.

Diarra skierował sprawę do FIFA i w tym czasie otrzymał propozycję z Charleroi. Belgowie nie podpisali jednak kontraktu, bo nie dostali z Rosji certyfikatu zezwalającego Francuzowi na grę, oraz nie było wiadomo, czy nie będą musieli zapłacić Lokomotiwowi odszkodowania. Piłkarz pozwał więc do sądu belgijską federację piłkarską oraz FIFA, obciążając je winą za straty finansowe. Światowa federacja uznała bowiem, że Diarra musi zapłacić Lokomotiwowi 10,6 miliona euro.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Piłka nożna
Lech ma nowych piłkarzy, Legia ma Superpuchar Polski. Niespodzianka w Poznaniu
Piłka nożna
Naukowcy ostrzegają przed upałami. Czy Amerykanie są przygotowani na mundial?
Piłka nożna
Smutny początek sezonu przy Łazienkowskiej. Legia wygrała w ciszy
Piłka nożna
Klubowe mistrzostwa świata. PSG rozbiło Real i w finale zagra z Chelsea
Piłka nożna
Legia zaczyna sezon. Z nowym trenerem, ale bez nowych piłkarzy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama