Wpadka Realu na inaugurację ligi hiszpańskiej. Tym razem Kylian Mbappe nie pomógł

Kilka dni po zdobyciu w Warszawie Superpucharu Europy Real Madryt wybrał się na Majorkę i tylko zremisował 1:1.

Publikacja: 19.08.2024 05:58

Kylian Mbappe nie strzelił gola w ligowym debiucie

„Królewscy” zaczęli nowy sezon tak, jak zakończyli poprzedni - od wstawienia do gabloty kolejnego trofeum. Zwycięstwo nad Atalantą Bergamo na PGE Narodowym to już jednak przeszłość, a na Majorce nikt nie zamierzał się kłaniać królom Europy.

Mimo to niedzielny mecz piłkarze Carlo Ancelottiego zaczęli zgodnie z planem. Włoch posłał na boisko tę samą jedenastkę, co w Warszawie. Już po 13 minutach „Królewscy” objęli prowadzenie po trafieniu Rodrygo i wydawało się, że zmierzają pewnie po trzy pierwsze ligowe punkty.

Jak wypadł ligowy debiut Kyliana Mbappe?

Na początku drugiej połowy zawodnicy Realu zaspali jednak przy rzucie rożnym, a Vedat Muriqi strzałem głową pokonał Thibauta Courtoisa. Real miał wciąż sporo czasu, by zdobyć zwycięską bramkę, ale nie wykorzystał żadnej z dogodnych sytuacji, a w końcówce został nawet zmuszony przez gospodarzy do rozpaczliwej obrony.

Kylian Mbappe, który debiut w barwach „Królewskich” uczcił golem i był chwalony przez Ancelottiego za udaną współpracę z Viniciusem Juniorem i Jude'em Bellinghamem, w niedzielny wieczór miał niewiele do powiedzenia. “W dalszym ciągu dostosowuje się do zespołu” - podsumował występ Francuza dziennik “AS”.

Jakby tego było mało, Real kończył w osłabieniu, bo w ostatnich sekundach czerwoną kartką ukarany został Ferland Mendy - za faul na Muriqim.

Mallorca – Real 1:1. Co pisze hiszpańska prasa?

“Poślizg na pierwszym zakręcie” - zatytułowała swoją relację z meczu madrycka “Marca”, a katalońskie “Mundo Deportivo” pisze o “dyskretnym meczu Realu, który pokazał, że Mbappego i spółkę da się pokonać”. - Mogliśmy przegrać, brakowało nam koncentracji – ocenił Ancelotti.

Ten remis oznacza, że Królewscy już na starcie sezonu muszą gonić Barcelonę, która w sobotę - po dwóch bramkach Roberta Lewandowskiego - pokonała na wyjeździe Valencię 2:1. To jednak wzmocniona ekipa z Madrytu pozostaje głównym faworytem do mistrzostwa Hiszpanii i gdyby została zrzucona z tronu, trzeba byłoby mówić o niespodziance.

2 / 3
LIGA NARODÓW
Ronaldo nie chce odejść i bierze Portugalię za zakładnika
Harry Kane zagrał dla Anglii po raz setny. Uczcił to dwoma golami
Liga Mistrzów w TVP. Wiadomo, które mecze zobaczymy w otwartej telewizji
Polska - Portugalia. Jak i gdzie kupić bilety na mecz Ligi Narodów?
Reprezentacja Polski po Lidze Narodów. Plac budowy na ugorze
Kamil Kołsut: Czego dowiedzieliśmy się o reprezentacji Polski po meczach Ligi Narodów?