Europejskie media: Chyba tylko Koeman jest zadowolony

Losowanie grup Euro 2024 wzbudziło wiele emocji. Didier Deschamps jest rozczarowany tym, że znowu musi zagrać przeciwko drużynie prowadzonej przez Ronalda Koemana. Austriackie media piszą o "grupie jak z horroru", o czym skwapliwie donoszą Holendrzy.

Publikacja: 03.12.2023 11:49

Ronald Koeman

Ronald Koeman

Foto: AFP

Polscy kibice na razie muszą żyć nadzieją, że drużyna prowadzona przez Michała Probierza wygra w marcu dwa mecze i awansuje do mistrzostw Europy. Na drodze nie stoją potęgi, najpierw Estonia, a potem zwycięzca meczu Finlandii z Walią, ale polscy piłkarze od pewnego czasu udowadniają, że żaden przeciwnik nie jest dla nich za słaby. Jeśli jednak reprezentacja Polski przebrnie przez baraże, to trafi do grupy D z Holandią, Francją i Austrią.

"De Telegraaf" przytacza opinię selekcjonera Ronalda Koemana, który mówi, że losowanie nie było niekorzystne dla jego drużyny. Być może robi dobrą minę do złej gry, bo przed losowaniem twierdził, że wolałby uniknąć Francji. Holendrzy spotkali się z wicemistrzami świata już w eliminacjach. "De Telegraaf" przypomina, że dwa ostatnie mecze Francuzi wygrali, więc Koeman zapewnia, że moment w którym jego drużyna wygra, jest coraz bliżej.

Czytaj więcej

Euro 2024. Polacy poznali potencjalnych rywali. Bardzo wymagająca grupa

Holenderska gazeta przytacza też opinię Deschampsa, który jest rozczarowany tym, że znowu musi się zmierzyć z Holandią, a do tego ma jeszcze Austrię i zwycięzcę baraży: "To będzie bardzo trudne. Na pewno mogliśmy mieć łatwiejsze losowanie", mówi Deschamps. "De Telegraaf" przytacza też opinię austriackich mediów, które grupę D nazywają "koszmarną".

Austriacki "Kronen Zeitung" pisze o tym, że ich reprezentacja zagra z dwoma fantastycznymi rywalami i na pewno nie wylicza w tym gronie reprezentacji Polski. Prezydent austriackiej federacji Klaus Mitterdorfer twierdzi, że "to nie jest łatwa grupa, ale trzeba się pogodzić z tym, co przyniósł los" i wypada się z nim zgodzić. Z kolei "Kurier" opisując baraże pisze, że Robert Lewandowski jest najbardziej znanym piłkarzem, który jeszcze walczy o udział w turnieju finałowym.

Francuski "Le Figaro" przytacza opinię Deschampsa, który mówi, że jego drużyna trafiła do trudnej grupy. Holandia jest jego zdaniem lepsza od Austrii, ale ta ostatnia drużyna jest rywalem trudnym do pokonania. Co do trzeciego przeciwnika selekcjoner Francuzów wypowiada się ostrożnie, ale można założyć, że stawia w barażach na Polskę, wskazując że nasza drużyna ma najwięcej doświadczenia z całej czwórki.

Czytaj więcej

Eliminacje Euro 2024: Trzymać kciuki za Holandię i Włochy

"Guardian" jest ostrożnym optymistą po losowaniu reprezentacji Anglii. Angielski dziennik pisze, że Southgate mógł się skrzywić w duchu, gdy los przydzielił mu Danię, ale potem humor mu się poprawił, gdy zobaczył kartki z nazwami Serbii i Słowenii. "Guardian" przypomina też, że w walce o Euro 2024 ciągle jest Walia, ale awans tej reprezentacji do turnieju uważa za "mało prawdopodobny", co polskich kibiców z pewnością powinno pocieszyć.

Hiszpanie też uważają, że mogli lepiej trafić. Gazeta "Mundo Deportive" przytacza słowa selekcjonera Javiera de la Funete, który zauważa, że w jednym meczu na turnieju wszystko się może zdarzyć. Hiszpanie wydają się jednak pewni swego i przytaczają historię swoich ostatnich występów w mistrzostwach Europy.

Piłka nożna
Liga Konferencji Europy: Asysta Sebastiana Szymańskiego
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Piłka nożna
Liga Mistrzów. Dlaczego Robert Lewandowski był bohaterem meczu PSG-Barcelona
Piłka nożna
Prasa po PSG - Barcelona: “Nieobecny Kylian Mbappe”, “inteligentny Robert Lewandowski”
Piłka nożna
Sukcesy Bayer Leverkusen. Bask nauczył ich wygrywać
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Piłka nożna
PSG - Barcelona. Znów rollercoaster w Lidze Mistrzów, Lewandowski z ważną rolą