Barcelona wygrała w Kraju Basków, Robert Lewandowski bez gola

Katalończycy pokonali Real Sociedad San Sebastian 1:0. Robert Lewandowski wrócił do wyjściowego składu, ale jedyną bramkę zdobył Ronald Araujo.

Publikacja: 05.11.2023 07:29

Ronald Araujo po zdobyciu zwycięskiej bramki

Trzeba było na nią czekać do 93. minuty. Wówczas to Ilkay Guendogan dośrodkował w pole karne, a Araujo trafił głową. Sędzia odgwizdał spalonego, ale po analizie VAR zmienił decyzję, doprowadzając piłkarzy Xaviego do euforii.

To miał być ciężki mecz dla Barcelony. I taki właśnie był. W końcu Real Sociedad to tegoroczny uczestnik Ligi Mistrzów. W maju przegrał z nim Real Madryt.

Katalończycy nie pokazali w sobotni wieczór niczego wielkiego, jednak rzutem na taśmę zdołali wywalczyć trzy punkty na niewygodnym terenie. Zawdzięczają je nie tylko Araujo, ale także świetnej postawie bramkarza Marca-Andre Ter Stegena, który swoimi interwencjami ratował ich przed stratą gola.

Jak w meczu z Realem Sociedad zagrał Robert Lewandowski

Rozczarowujący występ zanotował Robert Lewandowski. Pierwszy raz po powrocie po kontuzji wyszedł w podstawowym składzie, ale był kompletnie niewidoczny i po 57 minutach opuścił boisko. Zmienił go Pedri.

Widać, że Lewandowski nadal nie jest w formie i minie trochę czasu, zanim dojdzie do optymalnej dyspozycji. To niepokojące w kontekście zbliżającego się wielkimi krokami ostatniego meczu eliminacji mistrzostw Europy 2024 z Czechami (17 listopada na PGE Narodowym). Polacy muszą nie tylko wygrać, ale też liczyć na korzystne wyniki innych spotkań, inaczej czeka ich gra w marcowych barażach.

Katalończycy wracają teraz do rywalizacji w Lidze Mistrzów. We wtorek zmierzą się na wyjeździe z Szachtarem Donieck. Drugie zwycięstwo nad ukraińskim zespołem będzie oznaczało awans do 1/8 finału, na który - choć trudno w to uwierzyć - Barcelona czeka aż dwa lata. Dwa poprzednie sezony kończyły się dla niej klęską. Teraz chce nie tylko zmazać plamę, ale dotrzeć jak najdalej w Champions League.

Głód sukcesu w Katalonii jest ogromny, a apetyt będzie rósł wraz z każdą pokonaną rundą.

Dlaczego warto mieć AI w telewizorze
Maciej Rybus uczcił w Rosji Dzień Zwycięstwa. Były reprezentant pojawił się z symbolem wojskowym