Środki trafią do stowarzyszenia Building and Wood Workers' International (BWI), które zrzesza m. in. związki zawodowe pracowników branży budowlanej.

Rok temu w listopadzie podczas meczów na wszystkich szczeblach rozgrywkowych piłkarze strzelili w Danii 55 tys. goli. Powtórzenie tamtego wyniku oznaczałoby, że DBU przekaże na rzecz katarskich robotników 550 tys. koron, czyli ok. 74 tys. euro. Inicjatywa Duńczyków jest odpowiedzią na łamanie praw człowieka przy zatrudnianiu pracowników wznoszących mundialowe obiekty.

Czytaj więcej

Katarczycy zapłacą kibicom za wsparcie

Piłkarze reprezentacji prowadzonej przez Kaspera Hjulmanda zabiorą ponadto do Kataru specjalne stroje przygotowane przez firmę Hummel.

Logotypu producenta na nich nie zobaczymy, bo zlewa się z kolorem koszulek. „Nie chcemy być widoczni podczas turnieju, który kosztował życie tysięcy ludzi. Wspieramy reprezentację Danii, ale to nie to samo, co wspieranie Kataru jako gospodarza" - czytamy w oświadczeniu firmy Hummel. Mundial rozpocznie się 20 listopada. Duńczycy zagrają w grupie z Francją, Tunezją i Australią.