Liga Mistrzów. Tottenham i Eintracht z awansem

Drużyny z Londynu i Frankfurtu zapewniły sobie w ostatniej kolejce grę w 1/8 finału. Do obsadzenia pozostały już tylko dwa wolne miejsca.

Publikacja: 01.11.2022 23:43

Dla kibiców Tottenhamu, Eintrachtu, Sportingu Lizbona i Olympique Marsylia to był wieczór pełen skrajnych emocji. Każdy z tych zespołów mógł wygrać grupę, każdy mógł odpaść z europejskich pucharów. Wszyscy przeżywali huśtawkę nastrojów.

Do przerwy Eintracht przegrywał w Lizbonie ze Sportingiem 0:1, a Tottenham w takich samych rozmiarach w Marsylii z Olympique. Ale ostatecznie to drużyny z Niemiec i Anglii wygrały po 2:1 i zakwalifikowały się do fazy pucharowej.  O tym, że Tottenham zajął pierwsze miejsce, zadecydował gol strzelony w piątej minucie doliczonego czasu.

Polskich emocji we wtorek było jak na lekarstwo. Piotr Zieliński odpoczywał na Anfield i w meczu z Liverpoolem wszedł dopiero na ostatnie minuty. Napoli przegrało 0:2, ale i tak wygrało grupę. Wolne dostał też Robert Lewandowski, który w ogóle nie poleciał z Barceloną do Czech. Grający w eksperymentalnym składzie Katalończycy pokonali Viktorię Pilzno 4:2. Wiosną wystąpią w Lidze Europy.

Bayern wygrał 2:0 z Interem i jako jedyny zespół zameldował się w 1/8 finału z kompletem zwycięstw.

LIGA MISTRZÓW - 6. KOLEJKA

Grupa A

Liverpool - Napoli 2:0

(M. Salah 85, D. Nunez 90+8)

Glasgow Rangers - Ajax Amsterdam 1:3

(J. Tavernier 87-z karnego - S. Berghuis 4, M. Kudus 29, F. Conceicao 89)

Porto - Atletico Madryt 2:1

(M. Taremi 5, S. Eustaquio 24 - I. Marcano 90+5-sam.)

Viktoria Pilzno - Barcelona 2:4

(T. Chory 51-z karnego i 63 - M. Alonso 6, F. Torres 44 i 54, P. Torre 75)

Sporting Lizbona - Eintracht Frankfurt 1:2

(Arthur 39 - D. Kamada 62-z karnego, R. Kolo Muani 72)

Olympique Marsylia - Tottenham 1:2

(C. Mbemba 45+2 - C. Lenglet 54, P. Hoejbjerg 90+5)

1. Tottenham 6 11 8-6 awans

2. Eintracht 6 10 7-8 awans

3. Sporting 6 7 8-9 Liga Europy

4. Marsylia 6 6 8-8

2 / 3
Wywiesił na stadionie baner "Strefa wolna od LGBT". Polonia Warszawa nałożyła zakaz klubowy
Trzy gole Jesusa Imaza. Jagiellonia wygrywa 4:0
Polskie drużyny w walce o europejskie puchary. Wszyscy chcą się dostać na salony
Mieli grać w europejskich pucharach, wkrótce mogą przestać istnieć. Ukraiński klub na skraju upadku