Wszystko wskazuje na to, że o tym, kto zajmie trzecie miejsce w grupie F, będące przepustką do Ligi Europy, zadecyduje ostatnia kolejka (7 grudnia). Legia zmierzy się wówczas przy Łazienkowskiej ze Sportingiem i jeśli wygra, wyprzedzi portugalski zespół w tabeli. Oczywiście przy założeniu, że wcześniej Sporting nie odbierze przed własną publicznością punktów Realowi. Trzeba pamiętać, że w Madrycie prowadził z Królewskimi do 89. minuty. Przegrał 1:2.
Teraz Królewscy mają jednak nóż na gardle, a porażka w Lizbonie odebrałaby im szansę na pierwsze miejsce w grupie (pewna awansu Borussia w tym samym czasie spotka się w Dortmundzie z Legią i każdy inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy byłby niespodzianką) oraz rozstawienie przed losowaniem 1/8 finału Ligi Mistrzów.
We wrześniu Legia przegrała w Lizbonie 0:2, ale wstydu nie przyniosła. To był debiut trenera Jacka Magiery. Sporting nie ma najlepszych wspomnień z Warszawy. W lutym 2012 roku był bliski porażki z Legią w 1/16 finału Ligi Europy. Skończyło się na 2:2, gości uratował gol zdobyty w 88. minucie, w rewanżu wygrali 1:0 – też dzięki bramce strzelonej w końcówce – i awansowali. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Sporting doszedł wtedy aż do półfinału.
W kolejnym sezonie Legia nie przebrnęła kwalifikacji (2:3 z Rosenborgiem w dwumeczu ostatniej rundy), a rok później – w grupie z Trabzonsporem, Lazio i Apollonem Limassol – zdobyła zaledwie trzy punkty (pokonała Apollon w ostatniej kolejce), kończąc rozgrywki w grupie na czwartym miejscu.
Następny sezon to był jednak już popis warszawskiego zespołu: pięć zwycięstw w grupie z Trabzonsporem, Lokeren i Metalistem Charków, pewny awans z pierwszej pozycji i w nagrodę dwumecz z Ajaksem zimą 2015 roku. Niestety, zakończony wyraźną porażką 0:4 (trzy gole Arkadiusza Milika) w smutnych okolicznościach – przy zamkniętych przez UEFA trybunach.