Ekstraklasa: Kraków czeka na derby, Legia jedzie do Gliwic

W sobotę Wisła – Cracovia w niedzielę Piast – Legia. Dziś Lechia może wrócić na pozycję lidera.

Aktualizacja: 08.12.2016 21:47 Publikacja: 08.12.2016 17:42

Do Gdańska przyjeżdża Śląsk, który lepiej czuje się poza własnym boiskiem. Tydzień temu Lechia niespodziewanie przegrała w Krakowie z Wisłą (0:3), co kosztowało ją pierwsze miejsce w tabeli. Dzisiaj prowadzenie może odzyskać – przynajmniej do poniedziałku, kiedy Jagiellonia zmierzy się z Arką.

Wisła po wpadce w Szczecinie (2:6) w dwóch kolejnych spotkaniach u siebie strzeliła aż osiem bramek, połowę z nich zdobył Rafał Boguski. Gdyby brać pod uwagę tylko mecze przed własną publicznością, Wisła byłaby wiceliderem (za Lechią). Faworyta sobotnich derbów wskazać nietrudno.

W Gliwicach spotkają się dwie najlepsze drużyny ubiegłego sezonu. Piast nie przypomina zespołu, który wiosną walczył o tytuł z Legią. Szybko odpadł z europejskich pucharów, a w ekstraklasie wygrał tylko pięć meczów i zajmuje 12. miejsce. Legia po awansie do Ligi Europy powinna zacząć pościg za Jagiellonią i Lechią.  —t.w.

19. kolejka

Piątek: Pogoń – KGHM Zagłębie (18.00, Eurosport 2); Lechia – Śląsk (20.30, Canal+ Sport).

Sobota: Górnik – Bruk-Bet Termalica (15.30, Canal+ Sport); Wisła Płock – Ruch (18.00, Canal+ Sport); Wisła Kraków – Cracovia (20.30, Canal+ Sport).

Niedziela: Lech – Korona (15.30, Canal+ Sport); Piast – Legia (18.00, Canal+).

Poniedziałek: Arka – Jagiellonia (18.00, Eurosport 1).

0 / 3
Mecz bez historii, Robert Lewandowski bez gola. Barcelona bliżej wicemistrzostwa