Bednarek zagrał z Chelsea w podstawowym składzie i w 60 minucie strzelił gola na 2:0 dla swojej drużyny. Southampton nie zdołało jednak zdobyć w meczu choćby punktu - bo między 70 a 78 minutą Chelsea strzeliła aż trzy gole. Bednarek zszedł z murawy tuż przed końcem meczu, zmieniony w 91 minucie.

Dla byłego obrońcy Lecha Poznań był to dopiero trzeci mecz w pierwszej drużynie Southampton (dwa pozostałe zaliczył w Pucharze Anglii i Pucharze Ligi).

Gol Bednarka to dopiero trzecia bramka Polaka w Premier League (pod tym szyldem angielska ekstraklasa gra od 1992 roku). Wcześniej na listę strzelców wpisywali się w niej Robert Warzycha grający w barwach Evertonu (w 1992 roku w meczu z Manchesterem United) i Marcin Wasilewski grający w barwach Leicester (w 2015 roku również w spotkaniu z Manchesterem United).