Polska - Słowacja 2:2 na mistrzostwach Europy w futsalu. Minimalne szanse na awans

Reprezentacja Polski zremisowała ze Słowacją 2:2 w drugim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy w futsalu i ma już bardzo małe szanse na awans do ćwierćfinału.

Publikacja: 25.01.2022 22:26

Błażej Korczyński, selekcjoner reprezentacji Polski

Mecz ze Słowakami był siódmym w historii występów Polaków na Euro, ale pierwszym, w którym przeciwnik był nominalnie słabszy. Mimo to nie udało się sięgnąć po trzy punkty, a tylko powtórzyć najlepszy dotąd wynik - w 2018 roku na mistrzostwach Europy na Słowenii Polacy zremisowali z Rosją.

Wynik otworzył w siódmej minucie Tomasz Kriezel, zaskakując słowackiego bramkarza silnym strzałem po krótko rozegranym aucie. Dwie minuty później w odpowiedzi w słupek huknął Tomáš Drahovský, dając sygnał swoim kolegom do bardziej zdecydowanych ataków. Mimo szans po obu stronach do przerwy wynik się nie zmienił.

Czy będzie grupowy coming-out w zawodowej piłce nożnej?
Czy Manchester United i Chelsea zagrają w europejskich pucharach?