Liga Europy: Napoli wypunktowało Legię

Legia przegrała w Warszawie 1:4. Przed dwoma tygodniami, w Neapolu dała sobie wbić trzy bramki. Nawet okres gry, w którym legioniści tracili gole tam i tu był podobny. W Neapolu straciła trzy między 76 - a 95 minutą, w Warszawie również trzy między 74 a 90. Trudno mówić o przypadku.

Publikacja: 04.11.2021 21:30

Grał lider Serie A, jednej z najsilniejszych lig świata, z szesnastą drużyną polskiej ligi, która nie wiadomo dlaczego nazywa się ekstraklasą. Przez ponad godzinę nie widać było większych różnic. Legia szczęśliwie, ale i zasłużenie zdobyła szybkie prowadzenie (Mahir Emreli) po jedynej akcji, jaką przeprowadziła w pierwszej połowie. Drugą zaczęła od strzału w słupek Yuriego Ribeiro.

Napoli przez cały czas miało piłkę, ale grało jakby strata i niebezpieczeństwo porażki nie robiły na nim żadnego wrażenia. No i się doczekało. Najpierw, po faulu bramkę z karnego strzelił Piotr Zieliński. Potem Josue postanowił w polu karnym wybić piłkę nożycami, co nie było dobrym wyborem. Sfaulował przeciwnika i Włosi po drugiej jedenastce prowadzili 2:1 na ok. 20 minut przed końcem.

Czy będzie grupowy coming-out w zawodowej piłce nożnej?
Czy Manchester United i Chelsea zagrają w europejskich pucharach?