Liga Mistrzów: Falstart PSG. Dziewięć bramek w Manchesterze

Paris Saint-Germain tylko zremisowało na wyjeździe z Club Brugge 1:1 w meczu pierwszej kolejki Ligi Mistrzów. Kibice po raz pierwszy na boisku oglądali razem Neymara, Mbappe i Messiego. Sześć bramek w spotkaniu z Manchesterem City stracił RB Lipsk.

Publikacja: 15.09.2021 23:16

Dla PSG zwycięstwo w Lidze Mistrzów to główny cel tego sezonu, a pomóc w tym mają nowe gwiazdy, które puchar wznosiły z poprzednimi klubami.

W środę w spotkaniu z Club Brugge na boisko w wyjściowym składzie wybiegło trio Neymar-Mbappe-Messi, ale to Herrera w 15. minucie otworzył wynik spotkania. Goście doprowadzili do wyrównania w 27. minucie i do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Paryżanie niespodziewanie zremisowali z zespołem, który uważany jest za najsłabszy w grupie A.

Nie zawiódł inny faworyt - Manchester City. Mistrzowie Anglii pokonali RB Lipsk 6:3.

W grupie B ciekawie zapowiadał się mecz Liverpoolu z Milanem, który po latach przerwy wraca do gry na najwyższym poziomie. Zawodnicy Jurgena Kloppa po 15. minutach mogli prowadzić już 2:0. Najpierw samobójczą bramkę strzelił Tomori, a następnie rzutu karnego nie wykorzystał Salah. Niespodziewanie to goście schodzili na przerwę prowadząc. Najpierw na listę strzelców wpisał się Rebic, a w 44. minucie drugą bramkę dla Milanu zdobył Diaz.

W drugiej połowie gospodarze odwrócili losy meczu. Do wyrównania doprowadził Salah, a bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Henderson. W drugim meczu Atletico Madryt bezbramkowo zremisowało z FC Porto.

Aż pięć bramek stracił Sporting Lizbona w meczu z Ajaxem, a cztery razy bramkarza rywali pokonał Sebastien Haller. W rozgrywanym wcześniej meczu Besiktas przegrał u siebie z Borussią Dortmund 1:5.

Udanie w Lidze Mistrzów zadebiutował Sheriff Tiraspol. Mołdawianie pokonali na własnym stadionie Szachtar Donieck 2:0.

W drugim meczu grupy D zmierzyli się faworyci do awansu. Do 89. minuty w spotkaniu Interu Mediolan z Realem Madryt utrzymywał się bezbramkowy remis. Wtedy w polu karnym Interu dobrze piłkę przedłużył kupiony latem Camavinga, a Handanovicia pokonał Rodrygo.