Ekstraklasa: Śląsk gubi punkty we Wrocławiu

Śląsk Wrocław zremisował z Koroną Kielce 1:1 w meczu 19. kolejki Ekstraklasy - relacjonuje Onet.pl.

Aktualizacja: 16.12.2018 17:21 Publikacja: 16.12.2018 17:13

Śląsk, który w meczu z Koroną Kielce po raz pierwszy zagrał bez odsuniętego od prowadzenia drużyny trenera Tadeusza Pawłowskiego (na ławce usiadł Paweł Barylski, dotychczasowy asystent Pawłowskiego), kończył mecz w "10" po czerwonej kartce dla Djordje Cotry - czytamy w Onecie.

Już w 6. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po golu Roberta Picha, który wykorzystał podanie Arkadiusza Piecha.

Piech sam również strzelił gola w 39. minucie, ale po wideoweryfikacji sędzia odgwizdał spalonego napastnika Śląska. Do przerwy na tablicy świetlnej utrzymał się więc wynik 1:0.

W drugiej połowie szyki wrocławianom pokrzyżował Cotra, który uderzył łokciem Mateja Pucko i - po wideoweryfikacji - został wyrzucony z boiska.

W 65. minucie gola osłabionemu Śląskowi strzelił Michael Gardawski efektownym uderzeniem piłki "szczupakiem".

W samej końcówce spotkania Koronę przed utratą piłki po uderzeniu Michała Chrapka uratowała poprzeczka.

Śląsk Wrocław – Korona Kielce 1:1 (1:0)

Bramki: Robert Pich (27) – Michael Gardawski (65)

Czerwona kartka: Dorde Cotra (Śląsk)

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

2 / 3
Barcelona - Valencia. „Zbawca Robert Lewandowski”. Hiszpańska prasa o hat tricku Polaka
Liga Mistrzów. Czy kibice pomogą Bayernowi pokonać Real?
Piękność nocy. Robert Lewandowski pisze historię i ratuje Barcelonę
Ligi zagraniczne. Pozostała tylko jedna zagadka. Kto wygra wyścig o mistrzostwo Anglii?
Nie żyje znany ukraiński piłkarz i trener. Był wicemistrzem Europy z reprezentacją ZSRR