Liga Mistrzów: Liverpool bliżej półfinału. Porażka Manchesteru City

Liverpool pokonał FC Porto 2:0 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. W drugim dzisiejszym spotkaniu Tottenham pokonał Manchester City 1:0.

Publikacja: 09.04.2019 22:56

Obie bramki dla Liverpoolu padły w pierwszej połowie. Najpierw bramkarza rywali w 5. minucie pokonał Naby Keita. Wynik spotkania ustalił Roberto Firmino.

Ciekawie zapowiadała się rywalizacja Tottenhamu Hotspur z Manchesterem City. Piłkarze Pepa Guardioli przed meczem byli wymieniani w gronie poważnych kandydatów do wygrania tegorocznej Ligi Mistrzów.

W 13. minucie sędzia Bjoern Kuipers podyktował rzut karny dla gości. Jedenastki nie wykorzystał Sergio Aguero.

W drugiej połowie jedyną bramkę w meczu strzelił dla gospodarzy Son Heung-Min. Z powodu kontuzji meczu nie dokończył Harry Kane.  Nie wiadomo, czy napastnik zagra w meczu rewanżowym.

Trener Manchesteru City Pep Guardiola kolejny raz nie jest w stanie wygrać wyjazdowego meczu w ćwierćfinale lub półfinale Ligi Mistrzów. Ostatni raz ta sztuka udała się jego drużynie w 2011 roku.

Mecze rewanżowe zostaną rozegrane 17 kwietnia.

Tottenham Hotspur - Manchester City 1:0 (0:0)

Bramka: Son Heung-Min (78)

Liverpool - FC Porto 2:0 (2:0)

Bramki: Naby Keita (5), Roberto Firmino (26)

2 / 3
Ligi zagraniczne. Pozostała tylko jedna zagadka. Kto wygra wyścig o mistrzostwo Anglii?
Nie żyje znany ukraiński piłkarz i trener. Był wicemistrzem Europy z reprezentacją ZSRR