Ekstraklasa: Od 0:2 do 2:2. Zagłębie ratuje punkt

Zagłębie Lubin w 3. kolejce PKO Ekstraklasy zremisowało na swoim boisku z Jagiellonią Białystok 2:2, mimo że do 70. minuty przegrywało 0:2 - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 03.08.2019 06:45 Publikacja: 03.08.2019 06:31

Jagiellonia, która w poprzedniej kolejce uległa na własnym boisku beniaminkowi z Częstochowy była bliska wywiezienia z Lubina trzech punktów po golach Patryka Klimali i Jesusa Imaza - relacjonuje Onet.

Jednak trzy minuty po zdobyciu przez Jagiellonię drugiego gola, kontaktową bramkę dla Zagłębia strzelił Patryk Szysz, który z trudnej pozycji po dośrodkowaniu popisał się ładnym uderzeniem głową. Piłka, przed minięciem linii bramkowej, odbiła się jeszcze od poprzeczki.

Zagłębie rzuciło się do ataku - i było bliskie strzelenia gola po uderzeniach Damjana Bohara i Lubomira Guldana. Ostatecznie wynik meczu wyrównał - po podaniu Filipa Starzyńskiego Łukasz Poręba. Tym samym Zagłębie po trzech kolejkach Ekstraklasy nadal pozostaje zespołem bez porażki - ale i bez zwycięstwa (ekipa z Lubina zremisowała wszystkie swoje mecze).

W drugim piątkowym meczu PKO Ekstraklasy Arka Gdynia zdobyła swój pierwszy punkt w sezonie remisując na własnym stadionie z Koroną Kielce 1:1 (gole zdobywali Adam Deja i Jakub Żubrowski).

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 2:2 (0:1)

Bramki: Patryk Szysz (70), Łukasz Poręba (78) - Patryk Klimala (39), Jesus Imaz (67)

Żółte kartki: Jakub Tosik - Jakub Wójcicki.

Piotr Lasyk (Bytom). Widzów: 4 003.

Arka Gdynia - Korona Kielce 1:1 (0:1)

Bramki: Deja (51.) - Żubrowski (18.)

Żółte kartki: Azer Busuladzic - Michael Gardawski, Marcin Cebula, Jakub Żubrowski, Ivan Marquez, Ognjen Gnjatic, Uros Duranovic

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów 7 345.