Bundesliga: 100 bramka Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski w meczu z FSV Mainz zdobył 100. bramkę w historii swoich występów w Bundeslidze.

Aktualizacja: 26.09.2015 16:51 Publikacja: 26.09.2015 16:38

Lewandowski zdobył gola w 50. minucie wyjazdowego meczu Bayernu Monachium z FSV Mainz - napastnik reprezentacji Polski wykorzystał dośrodkowanie z prawego skrzydła i głową skierował piłkę do bramki tuż przy słupku. Dzięki trafieniu Lewandowskiego Bayern prowadzi z Mainz 1:0 (w I połowie rzutu karnego dla Bayernu nie wykorzystał Thomas Mueller).

W 62. minucie Lewandowski po podaniu Vidala podwyższył wynik spotkania na 2:0. Sześć minut później po precyzyjnym podaniu Douglasa Costy ze skrzydła bramkę na 3:0 zdobył Kingslay Coman.

Na zdobycie 100 bramek w Bundeslidze Lewandowski potrzebował 168 spotkań. W tym sezonie Bundesligi kapitan reprezentacji Polski strzelił już 10 goli i obecnie przewodzi w klasyfikacji strzelców ligi niemieckiej.