Robert Lewandowski: Czułem, że ten mecz jest jakiś inny

- Czuję radość, spełnienie. Nie tylko zagrałem na mundialu, ale także strzeliłem gola. To podsumowanie całej mojej kariery. Czułem od początku, że ten mecz jest jakiś inny - mówi kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

Publikacja: 26.11.2022 18:27

Robert Lewandowski: Czułem, że ten mecz jest jakiś inny

Foto: AFP

Korespondencja z Kataru

Poczuł pan ulgę, że piłka wreszcie wpadła do bramki na mundialu?

To spełnienie marzeń, nie ulga. Asysta wywołuje zadowolenie, ale bramka… Zdaję sobie sprawę z tego, że dla kapitana dobro drużyny powinno być na pierwszym miejscu, ale z tyłu głowy napastnika zawsze jest, żeby zaznaczyć swoją pozycję strzeleniem gola. Spełniło się.

Czytaj więcej

Stefan Szczepłek: Obowiązkowe zwycięstwo

Chciałby pan komuś tego gola zadedykować?

Zawsze pierwsze bramki dedykuję tacie. Pamiętam też o rodzinie. Wiedzą, ile to dla mnie znaczyło. Tylko oni widzą, jak czasem jest mi ciężko.

Widać po panu emocje…

Poczułem je już w trakcie hymnu. Zastanawiałem się: dlaczego w takim momencie, dlaczego tak wcześnie? Chyba im jestem starszy, tym bardziej emocjonalny. Zawsze na koniec muszę jednak wyjść na boisko i zostawić emocje z boku. Skupić się na tym, co potrafię robić najlepiej.

Czytaj więcej

Cierpliwi i skuteczni. Polacy wygrali z Arabią!

Pierwszy raz po strzelonym golu pojawiły się w pana oczach łzy?

Czułem od początku, że ten mecz jest jakiś inny. To podsumowanie całej mojej kariery. Nie tylko zagrałem na mundialu, ale także strzeliłem gola. Wiem, jaki był ważny. Czuję radość, spełnienie. Chwała należy też się chłopakom, Wojtek Szczęsny obronił przecież karnego. Zastanawiam się jednak, jak sędzia w ogóle mógł go podyktować. Pokazaliśmy, że można grać, atakować,  wrzucać…

A więc nie tylko „laga na Roberta”?

Pierwszy mecz zawsze jest ryzykowany. Głupio przegrasz, jesteś poza turniejem. Zdawaliśmy sobie sprawę z rangi spotkania z Meksykiem. Teraz od początku zakładaliśmy, że musimy grać, atakować i stwarzać sytuacje. Wiedzieliśmy, jakie są przestrzenie, gdzie mogą się pojawić szanse. Człowiek na taki mecz wychodzi z innym nastawieniem.

Jak zagramy z Argentyną?

Musimy zachować balans: grać bardzo dobrze w ofensywie, ale także próbować ataków. Widzimy, jak podczas tego mundialu wiele słabszych drużyn ryzykuje i to się im opłaca. Trzeba być czujnym, ale samą defensywą nie wygramy. To spotkanie z Arabią Saudyjską dało nam przekonanie, że wiele może się jeszcze wydarzyć. Musimy teraz jednak wrócić na ziemię i skupić się na kolejnym meczu.

Korespondencja z Kataru

Poczuł pan ulgę, że piłka wreszcie wpadła do bramki na mundialu?

Pozostało 97% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Mundial 2022
Influencer świętował na murawie po zwycięstwie Argentyny. FIFA prowadzi dochodzenie
Mundial 2022
Messi wskrzesza przeszłość. Przed Argentyną otwiera się szansa na lepsze jutro
Mundial 2022
Hubert Kostka: Idźmy argentyńską drogą
Mundial 2022
Szymon Marciniak: Z dżungli na salony
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Mundial 2022
Stefan Szczepłek o finale mundialu: Tylko w piłce takie rzeczy
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży