Aktualizacja: 26.02.2020 12:14 Publikacja: 26.02.2020 12:10
Kajetan Kajetanowicz
Foto: materiały prasowe
Rajd ten w kalendarzu WRC znajduje się od lat 16 i jest uważany za jedną z najtrudniejszych rund mistrzostw świata. Wszystko przez zróżnicowaną charakterystykę dróg, szutrową nawierzchnię z poszarpanymi koleinami i wystającymi głazami oraz duże wysokości. Jeden z odcinków wznosi się na ponad 2600 metrów.
- Przygotowania do tego startu zajęły kilka miesięcy. Cieszę się, że razem będziemy reprezentować nasz kraj w najtrudniejszych rajdach najdalszych zakątków świata. Przed nami sprawdzian, którego wyniki poznamy pod koniec sezonu. Jestem pełen optymizmu. W zeszłym roku pokazaliśmy, że możemy walczyć o najlepszy wynik. Skorzystamy z nowej wersji skody fabii R5 i tak jak wszyscy wierzę, że to auto da nam wiele możliwości - mówi kierowca LOTOS Rally Team, który w Meksyku jeszcze nie jeździł.
Netflix chce kupić prawa do transmisji wyścigów Formuły 1 na terenie Stanów Zjednoczonych - informuje "The Times". To sygnał, że rywalizacja na rynku praw telewizyjnych wkracza w nową fazę.
Zgrupowanie żużlowej reprezentacji Polski na Malcie zakończyło się medialną awanturą i wyrzuceniem z kadry jednego z liderów.
Stadion PGE Narodowy po raz pierwszy w historii będzie gospodarzem finału Drużynowego Pucharu Świata FIM na żużlu (FIM Speedway World Cup). Wydarzenie to zaplanowano na 2026 rok, a Polska, dziewięciokrotny zwycięzca tych zawodów, stanie przed szansą zdobycia dziesiątego tytułu.
Rok 2025 przyniesie istotne zmiany na mapie Speedway Grand Prix. Po raz pierwszy od 2001 roku w kalendarzu zabraknie prestiżowej rundy na Principality Stadium w Cardiff. Decyzja wywołała duże poruszenie wśród kibiców czarnego sportu.
Borykająca się z poważnymi problemami finansowymi Stal Gorzów uzyskała licencję nadzorowaną na sezon 2025, co daje nadzieję na przetrwanie i odbudowę.
Prezydent USA Donald Trump zdecydował o zawieszeniu karnych ceł nałożonych na Meksyk po tym, jak meksykańska prezydent Claudia Sheinbaum zgodziła się na wzmocnienie ochrony granicy.
Kanada i Meksyk stoją w wojnie handlowej z USA na gorszej pozycji, a zostały potraktowane ostrzej niż Chiny. Prezydent USA zapowiada również uderzenie handlowe w Unię Europejską.
Nakładając karne cła na towary z Meksyku, Kanady i Chin, prezydent USA rozpoczął wojnę celną, która może zdewastować światową gospodarkę.
Ponad 55 proc. Meksykanek nie pracuje zawodowo i wciąż pokutuje przekonanie, że kobieta musi znaleźć sobie dobrego męża, który będzie ją utrzymywał – mówi Barbara Piotrowska, wiolonczelistka, która od siedmiu lat mieszka w Veracruz nad Zatoką Meksykańską.
Czekolada zawitała do Hiszpanii na początku XVII wieku. W dalszą podróż po Europie wyruszyła z Marią Teresą austriacką, która w 1660 r. poślubiła Ludwika XIV. Królowa podarowała mężowi w prezencie ślubnym między innymi ziarna kakaowca.
Rząd Ukrainy chce, by prezydent Rosji Władimir Putin został aresztowany w Meksyku, jeśli zignoruje nakaz aresztowania wydany przez MTK i w październiku pojawi się na inauguracji prezydent Meksyku. Do sprawy odniósł się urzędujący prezydent Andrés Manuel López Obrador.
Unia Europejska stoi przed koniecznością zmiany swojej polityki handlowej, by sprostać globalnym wyzwaniom, a także zapewnić konkurencyjność i odporność swojej gospodarce. Co muszą zrobić decydenci w Brukseli, aby dobrze zarządzać relacjami z USA, Chinami i innymi partnerami UE?
Kilkadziesiąt osób zostało poszkodowanych po tym, jak w trakcie wiecu partii Ruch Obywatelski doszło do wypadku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas