Aktualizacja: 26.02.2020 12:14 Publikacja: 26.02.2020 12:10
Kajetan Kajetanowicz
Foto: materiały prasowe
Rajd ten w kalendarzu WRC znajduje się od lat 16 i jest uważany za jedną z najtrudniejszych rund mistrzostw świata. Wszystko przez zróżnicowaną charakterystykę dróg, szutrową nawierzchnię z poszarpanymi koleinami i wystającymi głazami oraz duże wysokości. Jeden z odcinków wznosi się na ponad 2600 metrów.
- Przygotowania do tego startu zajęły kilka miesięcy. Cieszę się, że razem będziemy reprezentować nasz kraj w najtrudniejszych rajdach najdalszych zakątków świata. Przed nami sprawdzian, którego wyniki poznamy pod koniec sezonu. Jestem pełen optymizmu. W zeszłym roku pokazaliśmy, że możemy walczyć o najlepszy wynik. Skorzystamy z nowej wersji skody fabii R5 i tak jak wszyscy wierzę, że to auto da nam wiele możliwości - mówi kierowca LOTOS Rally Team, który w Meksyku jeszcze nie jeździł.
Celem ubiegłorocznej Wielkiej Wyprawy Maluchów było zebranie miliona euro na pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach. Do Polski uczestnicy wrócili z ponad 3 mln zł, ale dzięki dalszej zbiórce i licznym licytacjom ostatecznie kwota wyniosła 5 220 237,33 zł.
Netflix chce kupić prawa do transmisji wyścigów Formuły 1 na terenie Stanów Zjednoczonych - informuje "The Times". To sygnał, że rywalizacja na rynku praw telewizyjnych wkracza w nową fazę.
Zgrupowanie żużlowej reprezentacji Polski na Malcie zakończyło się medialną awanturą i wyrzuceniem z kadry jednego z liderów.
Stadion PGE Narodowy po raz pierwszy w historii będzie gospodarzem finału Drużynowego Pucharu Świata FIM na żużlu (FIM Speedway World Cup). Wydarzenie to zaplanowano na 2026 rok, a Polska, dziewięciokrotny zwycięzca tych zawodów, stanie przed szansą zdobycia dziesiątego tytułu.
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
Rok 2025 przyniesie istotne zmiany na mapie Speedway Grand Prix. Po raz pierwszy od 2001 roku w kalendarzu zabraknie prestiżowej rundy na Principality Stadium w Cardiff. Decyzja wywołała duże poruszenie wśród kibiców czarnego sportu.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało – te słowa można dedykować Amerykanom przerażonym perspektywą recesji wywołanej chaosem polityki gospodarczej prezydenta Donalda Trumpa.
Prezydent Donald Trump zawiesił większość – choć nie wszystkie – cła, które nałożył na Kanadę i Meksyk, ale nie powstrzymało to północnych sąsiadów Ameryki przed stanowczą reakcją odwetową. Premier Ontario Doug Ford na konferencji prasowej poinformował, że zamierza wprowadzić 25-procentową dopłatę do eksportu energii elektrycznej do trzech stanów USA.
Prezydent Meksyku Claudia Sheinbaum w czasie niedzielnego wiecu przekonywała, że „dialog i szacunek” sprawiły, iż udało się doprowadzić do zawieszenia ceł nałożonych przez Donalda Trumpa na towary sprowadzane do USA z Meksyku.
Pierwsza z nich przywróciła stabilność Włoch, druga – w Meksyku – pokazuje, że istnieje sposób nawet na Donalda Trumpa. Trzecia jak żadna Francuzka przed nią ma realne szanse na przejęcie władzy. Giorgia Meloni, Claudia Sheinbaum i Marine Le Pen udowadniają, że w świecie, w którym znów rządzi siła, kobiety potrafią sobie radzić.
Prezydent USA Donald Trump zdecydował o zawieszeniu ceł na auta i inne wyroby przemysłu motoryzacyjnego z Meksyku i Kanady na miesiąc - poinformowała rzeczniczka Białego Domu Karoline Leavitt. Kanada nie jest zadowolona z tej decyzji
Wejście w życie podwyżek amerykańskich ceł na towary z Kanady, Meksyku i Chin zostało źle przyjęte przez inwestorów. Spadki na większości giełd były jednak umiarkowane.
W życie wchodzą 25-procentowe cła na import towarów z Kanady i Meksyku do USA. O 10 punktów proc. - do poziomu 20 proc. - wzrosły też amerykańskie cła na import z Chin.
Meksyk zdecydował o odesłaniu do Stanów Zjednoczonych niemal trzydziestu więzionych w kraju przestępców. Wśród nich znalazł się między innymi Rafael Caro Quintero, skazany za zamordowanie amerykańskiego agenta antynarkotykowego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas