Aktualizacja: 16.02.2025 14:40 Publikacja: 24.08.2023 18:43
Natalia Kaczmarek została w Budapeszcie wicemistrzynią świata
Polka 400 metrów przebiegła w 49.57 sekundy. To jej trzeci czas w karierze
Foto: Tomasz Kasjaniuk
Korespondencja z Budapesztu
Może nie byłoby tych wszystkich sukcesów dziewczyny spod Drezdenka, gdyby nie pandemia. Kaczmarek została właśnie młodzieżową mistrzynią Europy i szykowała się pewnie w karierze na tygrysi skok, ale świat nagle zwolnił, właściwie stanął w miejscu. Zatrzymała się także ona. Dziś trener Rożej nieprzypadkowo dzieli sportowe życie swojej podopiecznej na dwa okresy: przed oraz po koronawirusie.
- Robert Korzeniowski jako szkoleniowiec się nie odnalazł. Cieszę się, że nie będzie go w kadrze. Profesjonalizm, którym emanuje w mediach, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością - mówi mistrz olimpijski chodzie na 50 kilometrów Dawid Tomala.
Natalia Kaczmarek została wicemistrzynią świata w biegu na 400 metrów. To medal, na który czekaliśmy czterdzieści lat, bo żadna Polka nigdy wcześniej nie sięgnęła podium mistrzostw globu. Wygrała Marileidy Paulino, która pobiła rekord Dominikany.
Kryscina Cimanouska zadebiutowała w reprezentacji Polski. To jej pierwszy start na wielkiej imprezie po ucieczce na lotnisku w Tokio.
– Nic mnie już nie cieszy i nie wiem, po co to robię. Wszystko mnie przerasta. Nie kocham już biegania – mówi „Rz” sprinterka Ewa Swoboda i podkreśla, że nie jest to tylko emocja dnia, ale nie do końca trzeba jej wierzyć.
Sześć tysięcy widzów zobaczyło, jak Jakub Szymański poprawia podczas Orlen Cup własny rekord Polski w biegu na 60 metrów przez płotki. 7.39 to w tym sezonie drugi wynik na świecie.
Rząd chce zwiększyć środki z budżetu na repatriację. I znieść limity. To ważne, bo Polacy z Azji chcą wracać nad Wisłę. Są tu potrzebni. Zwłaszcza dziś.
MSWiA chce tak zmienić przepisy dotyczące repatriacji, aby stworzyć warunki do powrotu większej liczby osób o polskich korzeniach do kraju.
W najbliższy wtorek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski spotka się z prezydentem Finlandii Alexandrem Stubbem – wynika z informacji „Rzeczpospolitej”. To część szerszego planu kandydata KO na prezydenta, który dotyczy bezpieczeństwa i spraw międzynarodowych.
Rodzina Michaela Schumachera padła ofiarą próby szantażu. Po przeprowadzeniu szeroko zakrojonego śledztwa i przesłuchaniu świadków sędzia ogłosił wyrok.
Czy w czasie polskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej nadzwyczajny szczyt Europejczyków powinien się odbywać w Paryżu? To jedno z pytań, które się pojawia po burzy wywołanej przez Amerykanów.
Państwa europejskie nie stworzą jednej, zjednoczonej armii w odpowiedzi na zagrożenia ze strony Rosji - uważa minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Sikorski pytany był o pomysł prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, który podczas monachijskiej konferencji bezpieczeństwa wzywał do budowania "sił zbrojnych Europy".
Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) zawiesiła na trzy miesiące Jannika Sinnera. Liderowi rankingu ATP groziła dwuletnia dyskwalifikacja. Obie strony zawarły ugodę. Porozumienie wywołało gorącą dyskusję i wiele wątpliwości.
„Czy Pani/Pana zdaniem rząd Donalda Tuska jest w stanie poprawić sytuację gospodarczą Polski?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas