Aktualizacja: 24.07.2018 07:13 Publikacja: 24.07.2018 07:08
Chris Froome
Foto: AFP
Froome, w kontrowersyjnych okolicznościach oczyszczony z zarzutów dopingowych, tak powiedział o tym, co spotyka go na trasie: „Wielu ludzi nas wspiera, w tym wielu Francuzów i jestem im za to wdzięczny, ale jest też bardzo wiele złych uczuć. Buczano na mnie, rzucano we mnie różnymi przedmiotami, niektórzy usiłowali mnie popchnąć i zrzucić z roweru, wielokrotnie wymierzano mi ciosy pięścią, gdy przejeżdżałem. Wielokrotnie mnie opluwano. Na razie jeszcze nie oblano mnie moczem... Z mojego punktu wiedzenia to jest nieakceptowalne. Nikogo nie zmuszam by mnie wspierał, czy wspierał team Sky, nie mam z tym problemu, ale po co wychodzić na drogę by buczeć, zamiast wspierać swoich faworytów (...) W Hiszpanii, czy we Włoszech tak nas nie witają, dlatego moim zdaniem czas z tym skończyć”.
Zbigniew Kowalczuk będzie nowym trenerem reprezentacji Polski kajakarek. Obowiązki przejmie 1 stycznia. - Reprezentacja ma ogromny potencjał. Zrobię wszystko, żeby nie zawieść - mówi.
Blisko 1500 uczestników wzięło udział w imprezie „Gimnastyka dla Wszystkich”, która odbyła się w trójmiejskiej ERGO Arenie. - Widok tej energii zostanie w nas na długo - mówi mistrz olimpijski Leszek Blanik.
Rosyjski oligarcha Aliszer Usmanow, przyjaciel Władimira Putina, odniósł zdecydowane zwycięstwo w wyborach na prezesa Międzynarodowej Federacji Szermierczej (FIE).
Holender rozwiał wątpliwości i przypieczętował czwarty z rzędu tytuł mistrza świata Formuły 1, ale to nie koniec sezonu. Trwa rywalizacja w klasyfikacji konstruktorów, której wynik może zwiastować zmianę warty w przyszłym roku.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Marta Walczykiewicz weszła do zarządu Polskiego Związku Kajakowego. - Chcę realnie pracować dla dobra środowiska - zapowiada wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Obrazy płonącej w kwietniu 2019 r. paryskiej Notre Dame wywołały przerażenie. Przez minione lata perłę światowego gotyku sukcesywnie przywracano do życia. Jej odbudowę ukończono w tym roku. 7 grudnia świątynia zostanie ponownie otwarta.
Donald Trump zapowiedział, że pojedzie do Paryża, aby wziąć udział w sobotniej ceremonii otwarcia wyremontowanej po pożarze katedry Notre Dame. Uroczystości zaplanowane są na 7-8 grudnia. Będzie to jego pierwsza zagraniczna podróż od czasu wygrania wyborów - przypomina Reuters.
Co zrobić, jeśli brakuje mieszkań dla mieszkańców, bo zajmują je turyści? Władze Paryża mają pomysł - jeszcze bardziej ograniczyć użyczanie lokali przyjezdnym na krótki najem.
Odbudowa paryskiej katedry Notre trwała ponad 5 lat. Po drodze nie obyło się bez konfliktów i kontrowersji.
Dlaczego kupiony w aptece bez recepty lek mógł zniszczyć karierę Igi Świątek i co musiała zrobić, żeby udowodnić niewinność - mówi dr Andrzej Pokrywka z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, konsultant naukowy Polskiej Agencji Antydopingowej.
Iga Świątek miała pozytywny wynik testu antydopingowego. Polka została zawieszona na miesiąc, bo przyjęła zanieczyszczony lek z melatoniną, który zawierał zakazaną trimetazydynę.
„Dzielę się z Wami najcięższym doświadczeniem w moim życiu” - napisała Iga Świątek w oświadczeniu umieszczonym w serwisie Instagram.
Francuskie Biuro Badania Katastrof w Ruchu Lądowym BEA-TT ujawniło w raporcie przyczynę pożaru dwóch elektrycznych autobusów w Paryżu. Będą zmiany w przepisach homologacyjnych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas