Liga Europy: Piast wywozi zwycięstwo z Mińska

Piast Gliwice pokonał na wyjeździe Dynamo Mińsk 2:0 w meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Europy. Dla gliwiczan jest to pierwszy w historii awans do kolejnej rundy europejskich pucharów - relacjonuje Onet.

Aktualizacja: 27.08.2020 19:08 Publikacja: 27.08.2020 18:54

Waldemar Fornalik, trener Piasta

Piast wyszedł na prowadzenie w 10. minucie. Z rzutu wolnego, podyktowanego za faul na Piotrze Parzyszku, świetnym strzałem popisał się Patryk Lipski. Drugą bramkę dla trzeciego zespołu ekstraklasy w poprzednim sezonie również zdobył nowy nabytek. W 56. minucie Michał Żyro wykonał długie podanie do Jakuba Świerczoka, a ten balansem ciała zwiódł obrońcę i strzałem po ziemi podwyższył prowadzenie.

Świerczok mógł później ponownie wpisać się na listę strzelców. W 68. minucie otrzymał idealne podanie i znalazł się sam na sam z bramkarzem Jewgienijem Pomazanem, ale uderzył prosto w niego - relacjonuje Onet. Z kolei tuż przed końcem meczu napastnik wypożyczony z bułgarskiego Łudogoreca Razgrad minął golkipera i nie trafił do pustej bramki. W międzyczasie fatalnie przestrzelił Jewgienij Szykawka, w sytuacji jeden na jeden z Františkiem Plachem, Białorusini skończyli więc mecz z zerowym dorobkiem.

Czy będzie grupowy coming-out w zawodowej piłce nożnej?
Czy Manchester United i Chelsea zagrają w europejskich pucharach?