Szok w Madrycie. Klęska Realu z Ajaxem w Lidze Mistrzów

Real Madryt, który w ostatnich latach zdominował Ligę Mistrzów, wygrywając jej trzy ostatnie edycje, niespodziewanie wysoko przegrał rewanżowe starcie w 1/8 finału z Ajaxem Amsterdam i pożegnał się z rozgrywkami.

Aktualizacja: 05.03.2019 21:58 Publikacja: 05.03.2019 21:35

Real zdawał się być w komfortowej sytuacji - w pierwszym meczu w Amsterdamie wygrał 2:1 i przystępował do rewanżu w pozycji faworyta. Jednak już w 7. minucie goście wyszli na prowadzenie, po fatalnej stracie Realu, wyłożeniu piłki przez Dusana Tadicia do nadbiegającego Hakima Ziyecha i precyzyjnym strzale Marokańczyka. Zaledwie 11 minut później było już 0:2, znów po asyście Tadicia, który tym razem na czystą pozycję wyprowadził Davida Neresa. Oprócz bramek Real przed przerwą stracił na dodatek kontuzjowanych Lucasa Vazqueza i Viniciusa.

Miesięczny limit darmowych artykułów został wyczerpany

Teraz 4 zł za tydzień dostępu!

Czytaj 46% taniej przez 4 miesiące

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Czytaj bez ograniczeń artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Mecz bez historii, Robert Lewandowski bez gola. Barcelona bliżej wicemistrzostwa