1/8 finału mundialu: Cavani! Urugwaj w ćwierćfinale!

Urugwaj po pierwszej połowie meczu z Portugalią w 1/8 finału mundialu prowadzi 1:0 po golu Edinsona Cavaniego. W drugiej połowie uderzeniem głową wyrównał Pepe, ale Urugwaj znów na prowadzenie wyprowadził Cavani. Dzięki golom napastnika PSG to Urugwaj awansował do ćwierćfinału.

Aktualizacja: 30.06.2018 21:56 Publikacja: 30.06.2018 20:51

Mecz ułożył się dla Urugwaju bardzo dobrze. W 7 minucie Luis Suarez z okolic narożnika pola karnego dośrodkował piłkę w pole karne, tam najszybszy był - i najwyżej wyskoczył Edinson Cavani, który w nieco ekwilibrystyczny sposób, częściowo głową, a częściowo barkiem, skierował piłkę do bramki Ruia Patricio. Był to drugi gol Cavaniego w Rosji - i pierwsza bramka Urugwaju na tych mistrzostwach nie zdobyta po stałym fragmencie gry.