Aktualizacja: 11.11.2024 17:17 Publikacja: 28.12.2023 13:36
Końcówka niemal burta w burtę zapierała dech w piersiach widzów, szybkość „LawConnect” zadecydowała.
Foto: EPA/ANDREA FRANCOLINI / ROLEX SYDNEY HOBART YACHT RACE HANDOUT
Takie zakończenie zdarza się wyjątkowo rzadko – o sukcesie na linii mety zadecydowały ostatnie mile wyścigu, już na rzece Derwent prowadzącej do portu i Constitution Dock w Hobart. Pierwsze miejsce nie oznacza zwycięstwa w regatach – główną rywalizację wygrywa jacht, który najszybciej pokona trasę po uwzględnieniu kilku dodatkowych przeliczników, takich jak masa i długość łódki, ale honor przybycia na metę najszybciej też się liczy, choć tak naprawdę liczyć mogą nań jedynie największe jednostki.
Jeden z najbogatszych Rosjan chce znów ustawiać pionki na planszy mimo trwającej wojny w Ukrainie
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Tomasz Kryk i Marek Ploch nie będą dłużej trenerami kajakarskiej reprezentacji Polski. Ten pierwszy pracował z kadrą przez piętnaście lat. Jego grupa zdobyła w tym czasie 92 medale.
Wygrałem jednym głosem, ale po kolarsku powiem, że czy wygrywa się o błysk szprychy, czy po ucieczce z przewagą minuty, to jest zawsze wygrana - mówi „Rzeczpospolitej” Marek Leśniewski, medalista olimpijski, nowy prezes Polskiego Związku Kolarskiego
Chaos w Polskim Związku Kolarskim (PZKol) trwa. Nowym prezesem został Marek Leśniewski, ale jego wybór kwestionuje Rafał Makowski.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
- Znam to środowisko. Ono nie jest spójne. Są tam ludzie zazdrośni i zawistni - o wyborach w Polskim Związku Kolarskim, o współczesnym kolarstwie opowiada „Rzeczpospolitej” dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
W szkołach uczymy się, że największych odkryć geograficznych w historii dokonali Hiszpanie, Portugalczycy czy Brytyjczycy. W rzeczywistości nie dorównywali oni wyczynom odkrywców polinezyjskich.
Gdyby nie współpraca z PZŻ, zapewne nigdy nie rozmawialibyśmy nawet hipotetycznie o możliwości organizacji tak wielkich wydarzeń jak mistrzostwa świata w roku 2027 – mówi Tomasz Augustyniak, wiceprezydent Gdyni.
Blisko 60 zawodniczek z całej Polski wzięło udział w Dr Irena Eris Żeglarskich Mistrzostwach Polski Kobiet. Najlepszą okazała się załoga YKP Szczecin z Magdaleną Kwaśną, olimpijką z Tokio w klasie ILCA 6 za sterem.
„Dzieje żeglarstwa wypełnione są niezliczoną liczbą indywidualnych wspomnień i olśnień, przygód i sukcesów odniesionych na szlakach tysięcy rzek, jezior i niezmierzonych przestrzeni mórz i oceanów” - Włodzimierz Głowacki, „Dzieje żeglarstwa polskiego”.
Rozpoczął się sezon turystyczny na pojezierzach północnej Polski. Żeglarze będą mogli skorzystać z ukończonych właśnie ważnych inwestycji.
Srebrny medal, który Polak wywalczył w klasie iQFoil, to świetna wiadomość przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu.
Dziennikarze śledczy wykryli kolejny statek prezydenta, już dziewiąty.
Co można zrobić, aby żyło nam się lepiej? Jak zadbać o otaczający nas świat? Odpowiedzią na powyższe pytania jest zrównoważony rozwój. Żeglarstwo jest tą dyscypliną sportową, która jest najbardziej zależna od warunków zewnętrznych oraz środowiska. Dlatego też Polski Związek Żeglarski wdrożył i realizuje strategię zrównoważonego rozwoju.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas