Aktualizacja: 12.04.2019 17:41 Publikacja: 12.04.2019 17:41
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński
Mecz z dużą i mocną Białorusinką Wierą Łapko (65. WTA; fachowcy często czynią porównania tej tenisistki do Rosjanki Anastazji Pawliuczenkowej) zakończył się wynikiem 4:6, 6:4, 6:1 dla Polki.
Spotkanie nie było łatwe. Można z niego zapamiętać wiele dobrych akcji Świątek, które początkowo nie dawały efektu. Łapko w pierwszym secie świetnie broniła się przed odważnymi atakami Polki, sama potrafiła mocniej oddać. W końcówce cztery razy Iga Świątek miała szansę wyrównania na 5:5, trzy razy jej rywalka miała piłki setowe, trochę szczęśliwie, ostatnią wykorzystała.
Iga Świątek przegrała drugi raz w ciągu miesiąca z Mirrą Andriejewą. Porażka 6:7 (1-7), 6:1, 3:6 oznacza, że Polka nie obroni tytułu w turnieju Indian Wells.
W Indian Wells Iga Świątek wciąż odnosi łatwe i bezproblemowe zwycięstwa. W ćwierćfinale brązowa medalistka igrzysk w Paryżu pokonała mistrzynię olimpijską Qinwen Zheng 6:3, 6:3 i czwarty rok z rzędu jest w w Kalifornii w najlepszej czwórce turnieju.
Iga Świątek pewnie awansowała do ćwierćfinału Indian Wells i to ponownie w wielkim stylu. Polka pokonała Karolinę Muchovą, z którą do tej pory toczyła równe boje, 6:1, 6:1.
Hubert Hurkacz odpadł w trzeciej rundzie turnieju ATP 1000 w Indian Wells. Pokonał go 6:4, 6:0 Alex De Minaur. I nie jest to żadna niespodzianka.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Iga Świątek w Indian Wells do tej pory pokazuje swój najlepszy tenis, ale w czwartej rundzie czeka ją pierwszy poważny sprawdzian. Rywalką Polki będzie Karolina Muchova.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Amerykanie zapowiadają rozmowy z Rosjanami na temat szczegółów dotyczących zawieszenia broni na Ukrainie w Dżuddzie, w Arabii Saudyjskiej.
- Brak zdolności negocjacyjnych reżimu kijowskiego jest oczywisty i nie może to nie budzić niepokoju. Wydarzenia tej nocy, tego ranka – mam na myśli uderzenia w rosyjskie obiekty infrastruktury energetycznej – są tego najlepszym dowodem – powiedział w rozmowie z dziennikarzami Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla.
Nasza obecność fizyczna, wojskowa na Ukrainie na dziś jest absolutnie wykluczona. My w ogóle nie wiemy, jaka będzie konstrukcja potencjalnego pokoju, dlatego zawsze ten element trzeba przedstawiać w taki sposób. Zdecydowane stanowisko dzisiaj jest takie, że „nie” - powiedział szef BBN gen. Dariusz Łukowski.
Już kilka godzin po rozmowie Władimira Putina z Donaldem Trumpem, w czasie której Putin zgodził się na 30-dniowe zawieszenie ataków na infrastrukturę energetyczną, Rosja i Ukraina oskarżają się nawzajem o ataki powietrzne, których następstwem są pożary i uszkodzenia infrastruktury.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Według informacji Bloomberga we wtorek UE i Wielka Brytania podejmą rozmowy o zajęciu zamrożonych rosyjskich aktywów.
Ponad dwugodzinna rozmowa Donalda Trumpa z Władimirem Putinem nie przyniosła Europie pokoju. Rezultaty są ważne, ale drugorzędne. Rosja wciąga prezydenta USA w niebezpieczną grę na własnych zasadach.
Drugi raz w ciągu trzech miesięcy prezydenci USA i Rosji zasiedli do telefonów. Znów rozmawiali o wojnie w Ukrainie.
Rozmowę telefoniczną Donalda Trumpa z Władimirem Putinem w sprawie wojny na Ukrainie amerykańskie media porównały do konferencji jałtańskiej w lutym 1945, kiedy Stany Zjednoczone i Związek Radziecki podzieliły się strefami wpływów w Europie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas