Tylko 79 zł za pół roku czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 06.04.2021 20:08 Publikacja: 06.04.2021 21:00
Foto: AFP
Turniej, w którym Iga Świątek będzie broniła zdobytego w październiku tytułu, powinien odbyć się na przełomie maja i czerwca. Tylko nieliczni mają nadzieję, że wystarczy przełożenie go o tydzień, ze sceptycyzmem wyrażał się o tym nawet szef Francuskiej Federacji Tenisowej Gilles Moretton.
W ubiegłym roku Francuzi po tym, jak nie udało się zorganizować turnieju w normalnym terminie, zareagowali autorytarnie i bez pytania o zdanie pozostałych partnerów z tenisowego rynku przenieśli Roland Garros na jesień. Z jednej strony spotkało się to z krytyką i zarzutami o arogancję, a z drugiej dowiodło potęgi Wielkiego Szlema i dyktat po francusku się udał.
Hubert Hurkacz z powodu kontuzji pleców wycofał się z turnieju w Miami. Tegoroczny sezon miał być dla Polaka nowym otwarciem, ale nasz tenisista wygrał jak dotąd tylko pięć meczów.
Wyższa ranga, większa pula nagród, lepsi tenisiści i tydzień emocji na wysokim poziomie. Taka będzie tegoroczna edycja tenisowego challengera ATP Enea Poznań Open zaplanowana w dniach 15-21 czerwca.
Po zwycięstwie 6:2, 7:5 nad Francuzką Caroline Garcią Iga Świątek jest już w trzeciej rundzie turnieju w Miami. W niedzielę zmierzy się z Belgijką Elise Mertens.
Iga Świątek przegrała drugi raz w ciągu miesiąca z Mirrą Andriejewą. Porażka 6:7 (1-7), 6:1, 3:6 oznacza, że Polka nie obroni tytułu w turnieju Indian Wells.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
W Indian Wells Iga Świątek wciąż odnosi łatwe i bezproblemowe zwycięstwa. W ćwierćfinale brązowa medalistka igrzysk w Paryżu pokonała mistrzynię olimpijską Qinwen Zheng 6:3, 6:3 i czwarty rok z rzędu jest w w Kalifornii w najlepszej czwórce turnieju.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Ból pleców to powszechny problem, który może wynikać z wielu, często trudnych do ustalenia przyczyn. Sposobów radzenia sobie z nim jest sporo, jednak okazuje się, że większość jest nieskuteczna. Według naukowców działa tylko kilka metod.
Wyższa ranga, większa pula nagród, lepsi tenisiści i tydzień emocji na wysokim poziomie. Taka będzie tegoroczna edycja tenisowego challengera ATP Enea Poznań Open zaplanowana w dniach 15-21 czerwca.
Po zwycięstwie 6:2, 7:5 nad Francuzką Caroline Garcią Iga Świątek jest już w trzeciej rundzie turnieju w Miami. W niedzielę zmierzy się z Belgijką Elise Mertens.
Statystyki pokazują, że kobiety żyją dłużej niż mężczyźni. Okazuje się też, że ich mózg starzeje się wolniej, przez co są bardziej odporne na pogorszenie funkcji poznawczych. Według najnowszego badania może za to odpowiadać drugi chromosom X.
Przesunięcie profilaktyki na szczebel podstawowej opieki zdrowotnej może pomóc w rozwiązaniu problemu niskiego udziału Polaków w badaniach profilaktycznych – uważa Paweł Walicki. Prezes zarządu Grupy Centrum Medycznego CMP był gościem „Rzeczpospolitej” podczas X Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.
Najnowsze badania przeprowadzone przez Narodowy Instytut Kardiologii wykazały istotny związek między małżeństwem a ryzykiem otyłości u mężczyzn.
W ostatnim czasie potwierdzono jeden z pierwszych przypadków błonicy w Polsce od lat. Wyjaśniamy, co to za choroba, jak się objawia i jak jej zapobiegać.
Rok 2020 dowiódł, że dla patogenów granice nie istnieją. Z końcem 2019 r. zaczęły pojawiać się doniesienia o przypadkach tajemniczego zapalenia płuc – z chorobą zmagano się w Chinach. Wkrótce wirus – nieco później nazwany SARS-CoV-2 – pojawił się w Europie. 4 marca w województwie lubuskim oficjalnie zidentyfikowano polskiego pacjenta „0”. Czy w zglobalizowanym świecie można przewidzieć i kontrolować rozprzestrzenianie chorób? Tak, o ile naukowcy reprezentujący różne dziedziny wiedzy będą myśleć i pracować wspólnie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas