19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 30.09.2020 16:45 Publikacja: 30.09.2020 16:31
Kolejną rywalką Igi Świątek będzie Genie Bouchard, w 2014 roku nr 5 na świecie
Foto: AFP
Początek rywalizacji przypomniał wszystkie dobre chwile pierwszego meczu Polki w Paryżu – z Czeszką Marketą Vondrousovą. Iga grała znakomicie, mocne tempo odbić, precyzja, czasem odrobina fantazji – Su-Wei Hsieh, liderka rankingu deblowego WTA, nie miała na taką grę żadnej odpowiedzi.
W drugim secie młodą polską tenisistkę dopadła chwila rozkojarzenia, rywalka też zaczęła grać lepiej. Przy stanie 4:1 dla tenisistki z Tajwanu wydawało się, że Świątek czekać będzie trzeci set ze sprytną rywalką, ale Iga raz jeszcze wzięła sprawy w swoje ręce. Dobre serwisy i ciągły atak dały jej pięć kolejnych gemów i ładny sukces.
Polak wpłynął w Melbourne na nowe wody i pokonał w pierwszej rundzie Holendra Tallona Griekspoora
Iga Świątek i Magdalena Fręch zaczęły Australian Open od zwycięstw, ale z turnieju odpadły Magda Linette oraz Maja Chwalińska. Polki wykonały więc w Melbourne połowę planu.
Iga Świątek wygrała pierwszy wielkoszlemowy mecz z Wimem Fissette’em w boksie trenerskim. Polka pokonała 6:3, 6:4 Katerinę Siniakovą i w drugiej rundzie zmierzy się z Rebeccą Sramkovą.
Maja Chwalińska zachwyca grą i może nadszedł czas na wyniki. Rówieśniczka Igi Światek zakwalifikowała się w Melbourne do drugiego wielkoszlemowego turnieju w karierze.
Aryna Sabalenka w 71 minut pokonała Sloane Stephens i jeszcze przed zejściem z kortu dała się namówić na taniec. Takich powodów do radości nie miała Maja Chwalińska, którą zatrzymał deszcz.
Scena Muzyki Polskiej to program artystyczny realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Filharmonią Narodową, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Najbliższe koncerty już 14 i 21 stycznia w Filharmonii Narodowej.
Coraz więcej dużych, globalnych firm podkreśla, że preferują współpracę z dostawcami, którzy świadomie zarządzają swoją emisyjnością i podejmują działania w zakresie zrównoważonego rozwoju
Ograniczenia, jakie USA nakładają właśnie na eksport zaawansowanych chipów do większości krajów Europy Środkowo-Wschodniej, nie spodobały się Komisji Europejskiej. Czy szybka i stanowcza reakcja skłoni Waszyngton do wycofania restrykcji?
Australijscy naukowcy odkryli większy, bardziej jadowity gatunek pająka lejkowatego - ptasznika z Sydney, jednego z najgroźniejszych na świecie.
Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) miał we wtorek ogłosić, gdzie w 2025 roku zagra reprezentacja. Negocjacje jednak wciąż trwają. Jest szansa, że przeprowadzka z Warszawy do Chorzowa nie będzie potrzebna.
20-letni obrońca Abdukodir Chusanow przejdzie z Lens do Manchesteru City. Ma kosztować 40 mln euro i może zostać pierwszym Uzbekiem, który zagra w lidze angielskiej.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 13 na 14 stycznia ukraińskie drony atakowały cele w obwodach tulskim i saratowskim.
Federacja Rosyjska nie jest obojętna na to, co dzieje się na Ukrainie, a „naród ukraiński pozostaje nam bliski, braterski, połączony wielowiekowymi więzami z Rosją". Tak w wywiadzie dla dziennika "Komsomolskaja Prawda" mówił Nikołaj Patruszew, były sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, obecnie doradca Putina.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas