Aktualizacja: 01.09.2024 10:06 Publikacja: 30.08.2024 11:51
Carlos Alcaraz
Foto: Geoff Burke-USA TODAY Sports
- Grałem dwa mecze: z przeciwnikiem oraz ten w głowie, z samym sobą. Przeżywałem wiele emocji, których nie umiałem kontrolować, trwał we mnie nieustanny roller-coaster – przyznaje Alcaraz, który przyleciał do Nowego Jorku jako faworyt i po raz pierwszy od 2021 roku przegrał w turnieju wielkoszlemowym z przeciwnikiem spoza pierwszej „piętnastki” światowego rankingu.
Mecz trwał 90 minut. Van de Zandschulp wygrał 6:1, 7:5, 6:4, choć jeszcze w maju, po porażce w pierwszej rundzie Roland Garros, zastanawiał się nad zakończeniem kariery, bo miał dość niepowodzeń i gry z bólem po kontuzji, której doznał w poprzednim sezonie. Cofnął się jednak znad krawędzi, żeby odnieść podczas US Open jedno z największych zwycięstw w karierze.
Iga Świątek była bezwzględna i wygrała w drugiej rundzie US Open z Eną Shibaharą 6:0, 6:1. Polka w sobotę zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Elisabetta Cocciaretto - Anastazja Pawluczenkowa.
27-latek przegrał z Jordanem Thompsonem 6:7(2), 1:6, 5:7, lecz największe trudności jesieni dopiero przed nim
Iga Świątek była niecierpliwa i popełniała błędy, więc z gry zadowolona być nie może, ale pokonała 6:4, 7:6(6) Kamillę Rachimową w pierwszej rundzie US Open. Awansował także Hubert Hurkacz.
Hubert Hurkacz z powodu kontuzji pleców wycofał się z turnieju w Miami. Tegoroczny sezon miał być dla Polaka nowym otwarciem, ale nasz tenisista wygrał jak dotąd tylko pięć meczów.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Wyższa ranga, większa pula nagród, lepsi tenisiści i tydzień emocji na wysokim poziomie. Taka będzie tegoroczna edycja tenisowego challengera ATP Enea Poznań Open zaplanowana w dniach 15-21 czerwca.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Pogłębione badania opinii pokazują dużo więcej niż sondaże poparcia. Przedstawiamy krótkie sylwetki piątki głównych pretendentów do Pałacu Prezydenckiego, przygotowane na podstawie badań ARC Rynek i Opinia dla „Rzeczpospolitej”.
Kolejne rozmowy w Arabii Saudyjskiej nie będą łatwe. Zdecydowana większość Ukraińców odrzuca możliwość spełnienia postawionych przez Władimira Putina warunków. To wyznacza władzom w Kijowie czerwone linie, których przekroczyć nie mogą.
Magdalena Biejat, kandydatka Nowej Lewicy w wyborach prezydenckich 2025, jest znacząco gorzej niż inni kandydaci oceniana przez swoich własnych wyborców. W badaniach ARC Rynek i Opinia dla „Rzeczpospolitej” nie lepiej to wygląda w kwestii kompetencji. Czy wyborcy lewicy lepiej oceniają Adriana Zandberga?
Jakiej szkoły dla polskich dzieci chcą kandydaci na urząd prezydenta Polski? Przyjrzeliśmy się ich wypowiedziom
Sondaże nie pozostawiają złudzeń: Karol Nawrocki traci poparcie, a Sławomir Mentzen zyskuje. Pogłębione badania ARC Rynek i Opinia dla „Rzeczpospolitej” pokazują, że wyborcy bardzo dobrze oceniają cechy osobowościowe i kompetencje kandydata Konfederacji.
Nie tylko nielegalni imigranci są pod lupą obecnej administracji. Również turyści, posiadacze wiz, a nawet zielonych kart.
Na uzbrojone Niemcy patrzymy zwykle przez pryzmat najbliższych zagrożeń, czyli Rosji. Kto będzie jednak kontrolował nowe mocarstwo? Czy próbując rozwiązać jeden problem, nie tworzymy sobie właśnie nowego w bliskiej przyszłości?
Wskazania wyborców w naszych pogłębionych badaniach kandydatów na prezydenta to laurka nie dla Rafała Trzaskowskiego, ale dla sztabu KO. Udało mu się rozbroić przygotowane od lat bomby, a strategia obliczona na demobilizację prawicowego elektoratu idzie wzorowo. Problem w tym, że w tych wyborach Trzaskowski nie walczy jako wolny strzelec.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas