Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału w Estoril

Hurbert Hurkacz rozpoczął sezon na mączce. W portugalskim Estoril pokonał w drugiej rundzie Brytyjczyka Jana Choinskiego 7:6 (4), 6:4

Publikacja: 04.04.2024 17:26

Hubert Hurkacz

Dla polskiego tenisisty turniej w pięknie położonym nad Oceanem Atlantyckim kurorcie stanowi etap przygotowań do tych ważniejszych zawodów na nawierzchni ceglanej w: Monte Carlo, Madrycie, Rzymie i na kortach Rolanda Garrosa. Tak było w ubiegłym roku, tak jest i w tym sezonie.

W poprzedniej edycji Estoril Open Hurkacz przegrał już w pierwszym meczu z Bernabe Zapatą Mirallesem. Hiszpan to jednak tenisista z innej ligi niż był nim obecny pierwszy rywal Polaka w Estoril. Brytyjczyk o polskich korzeniach na mączce nie radzi sobie tak dobrze niż na nawierzchni twardej. Poza tym to zawodnik z drugiej setki rankingu ATP. Wrocławianin raz już zagrał z Choinskim. Na Wimbledonie w 2023 roku pokonał go w trzech setach.

Hubert Hurkacz – Jan Choinski. Nie obyło się bez tie-breaku

Choinski pogroził jednak Hurkaczowi. W pierwszym secie prowadził 5:4 i serwował, by wygrać. Wrocławianin wybroni się po bardzo długim 10. gemie. Przeżywał też trudności w tie-breaku, ale jest zbyt doświadczony w tej rozgrywce, by przegrywać z mniej wymagającymi zawodnikami. W drugim secie Hurkaczowi wystarczyło jedno przełamanie.

10. zawodnik na świecie nie zmęczył się specjalnie na początek rywalizacji w Estoril. Spotkanie trwało godzinę i 50 minut. Kolejnym rywalem rozstawionego z „dwójką” Hurkacza będzie Pablo Limas Ruiz. 21-letni tenisista zajmuje 152 miejsce w rankingu ATP. Jak to na Hiszpana przystało gra dobrze głównie na ziemi. Nie należy go więc lekceważyć.

Solidna obsada turnieju w Estoril

Turniej w Estoril, który niestety znika w przyszłym roku z listy ATP, potrwa do niedzieli. Ma rangę ATP 250. Najwyżej rozstawionym tenisistą jest Norweg Casper Ruud, z którym Polak potrenował w Portugalii kilka dni temu. W części drabinki Hurkacza najgroźniejsi wydają się Włoch Lorenzo Musetti i Francuz Arthur Fils, a po stronie Norwega są francuscy weterani Richard Gasquet i Gael Monfils. Gasquet pokonał w drugiej rundzie Dominika Thiema.

Jak na turniej tej rangi i tę część sezonu na mączce to niezła i całkiem interesująca obsada.

2 / 3
W Rzymie jak w Madrycie. Będzie kolejny finał Iga Świątek - Aryna Sabalenka
Imponująca Iga Świątek. Zagra w czwartym finale w tym roku
Hubert Hurkacz pokonany w Rzymie. Stracił swój największy atut
Tenisowy turniej w Rzymie. Iga Świątek i Hubert Hurkacz zwyciężają razem
Polska zagra z Hiszpanią. Znamy drabinkę i terminarz Billie Jean King Cup Finals