Indian Wells. Będzie ćwierćfinał Iga Świątek – Karolina Woźniacka

Polka w dobrym tempie i stylu zwyciężyła Julię Putincewą 6:1, 6:2 w 1/8 finału turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells. W piątek czeka nas prawie całkiem polski mecz: Iga Świątek – Karolina Woźniacka

Publikacja: 13.03.2024 08:15

Iga Świątek

Iga Świątek

Noc w Kalifornii była chłodna, ale można było się rozgrzać patrząc, jak od stanu 1:1 w pierwszym secie Iga wygrywa osiem gemów z rzędu i przejmuje pełną władzę nad spotkaniem z tenisistką reprezentującą od lat Kazachstan.

Iga Świątek — Julia Putincewa: Krótka opowieść o meczu

Opowieść o tym meczu jest krótka, bo ze skutecznego tenisa bitnej Julii wiele nie zostało. To, co działało w spotkaniach z Madison Keys i Jekateriną Aleksandrową, w końcu rywalkami z pierwszej dwudziestki świata, nie działało na Polkę. Czy siłą, czy sposobem – niemal w każdej wymianie Świątek była lepsza, szybsza i dokładniejsza. Nawet serwis Julii od dołu w żaden sposób nie wpłynął na znaczną przewagę Igi.

– Wiedziałem, że muszę się skupić, bo ona próbowała różnych rzeczy, ale tak naprawdę to po prostu skoncentrowałam się na własnej grze, na tym co chciałam zrobić – mówiła Świątek w rozmowie na korcie tuż po meczu.  W rywalizacji z Putincewą poprawiła bilans do stanu 3-0 w meczach i 6-0 w setach. Tegoroczny bilans w WTA Tour wynosi już 17-2.

Pierwszy od pięciu lat ćwierćfinał turnieju cyklu WTA 1000 dla Karoliny Woźniackiej

Sukces obecnej liderki rankingu WTA oznacza, że w piątkowym ćwierćfinale zagra z byłą liderką – Karoliną Woźniacką. W meczu tenisowych mam i przyjaciółek Dunka pokonała Andżelikę Kerber 6:4, 6:2 i po raz pierwszy od pięciu lat zagra w ćwierćfinale turnieju cyklu WTA 1000.

Myślę, że nawet po przerwie macierzyńskiej Karolina gra świetnie. Walczyła o ten powrót. Mam ogromny szacunek dla jej wysiłku. Zamierzam przygotowywać się do tego spotkania jak do każdego innego, ale podkreślam, że poza kortem jest wspaniałą osobą – mówiła Iga o kolejnej rywalce. Grała z Karoliną raz, dawno temu w Toronto (w 2019 roku), była wtedy kwalifikantką i nr 65 na świecie, zwyciężyła niespodziewanie 1:6, 6:3, 6:4.

Drugą parę ćwierćfinałową utworzyły Marta Kostiuk i Anastazja Potapowa. Ukrainka wygrała zdecydowanie z Amnastazją Pawliuczenkową, Rosjanka w trzech setach pokonała mistrzynię z Dubaju, odrobinę polską Włoszkę Jasmine Paolini.

W turnieju ATP Masters 1000 w czterech meczach 1/8 finału była jedna niespodzianka: Czech Jiri Lehecka pokonał Greka Stefanosa Tsitsipasa i zagra teraz z Włochem Jannikiem Sinnerem (nr 3 w turnieju). Druga para ćwierćfinałowa też jest bardzo ciekawa: Carlos Alcaraz (2) zmierzy się z Alexandrem Zverevem (6).

To wszystko w piątek, w czwartek dokończenie meczów 1/8 finału w męskiej i kobiecej części BNP Paribas Open.

> Indian Wells
BNP Paribas Open 2024

WTA 1000 – 1/8 finału: I. Świątek (Polska, 1) – J. Putincewa (Kazachstan) 6:1, 6:2; K. Woźniacka (Dania) – A. Kerber (Niemcy) 6:4, 6:2; M. Kostiuk(Ukraina, 31) – A. Pawliuczenkowa (22) 6:4, 6:1; A. Potapowa (28) – J. Paolini (Włochy, 13) 7:5, 0:6, 6:3.
ATP Masters 1000 – 1/8 finału: C. Alcaraz (Hiszpania, 2) – F. Marozsan (Węgry) 6:3, 6:3; J. Sinner (Włochy, 3) – B. Shelton (USA, 16) 7:6 (7-4), 6:1; J. Lehecka (Czechy) – S. Tsitsipas (Grecja, 11) 6:2, 6:4; A. Zverev (Niemcy, 6) – A. de Minaur (Australia, 10) 5:7, 6:2, 6:3.