Aktualizacja: 20.03.2025 13:07 Publikacja: 07.03.2024 03:00
Iga Świątek i Hubert Hurkacz rywalizację w Indian Wells zaczną od drugiej rundy
Foto: MATTHEW STOCKMAN/GETTY IMAGES/AFP
Choć Dolina Coachella jest w części kalifornijską górską pustynią, to leżące tam w hrabstwie Riverside, 200 km na wschód od Los Angeles, miasteczko Indian Wells (liczące niespełna 5000 stałych mieszkańców) świetnie potrafi od lat zorganizować szósty pod względem wielkości turniej tenisowy na świecie.
Robi to z powodzeniem dzięki pieniądzom założyciela firmy Oracle, miliardera Larry’ego Ellisona, który ceni wiele sportów, ale tenis szczególnie, więc kupiwszy Indian Wells Tennis Garden w 2009 roku, zrobił z niego supernowoczesny ośrodek do uprawiania tej dyscypliny, a z samego turnieju wzór dla innych.
Iga Świątek przegrała drugi raz w ciągu miesiąca z Mirrą Andriejewą. Porażka 6:7 (1-7), 6:1, 3:6 oznacza, że Polka nie obroni tytułu w turnieju Indian Wells.
W Indian Wells Iga Świątek wciąż odnosi łatwe i bezproblemowe zwycięstwa. W ćwierćfinale brązowa medalistka igrzysk w Paryżu pokonała mistrzynię olimpijską Qinwen Zheng 6:3, 6:3 i czwarty rok z rzędu jest w w Kalifornii w najlepszej czwórce turnieju.
Iga Świątek pewnie awansowała do ćwierćfinału Indian Wells i to ponownie w wielkim stylu. Polka pokonała Karolinę Muchovą, z którą do tej pory toczyła równe boje, 6:1, 6:1.
Hubert Hurkacz odpadł w trzeciej rundzie turnieju ATP 1000 w Indian Wells. Pokonał go 6:4, 6:0 Alex De Minaur. I nie jest to żadna niespodzianka.
Iga Świątek w Indian Wells do tej pory pokazuje swój najlepszy tenis, ale w czwartej rundzie czeka ją pierwszy poważny sprawdzian. Rywalką Polki będzie Karolina Muchova.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Iga Świątek bez problemów awansowała do czwartej rundy Indian Wells, pokonując w nieco ponad godzinę Ukrainkę Dajanę Jastremską 6:0, 6:2. Teraz zmierzy się z jedną z Czeszek.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Patriotyzm to jest od wieków niezmienna miłość do ojczyzny - tak Karol Nawrocki, kandydat „obywatelski”, popierany przez PiS skomentował wynik sondażu dla „Rzeczpospolitej”. Był też pytany o głosowanie europosłów PiS i Konfederacji w Parlamencie Europejskim na temat Tarczy Wschód.
Partie polityczne w Wielkiej Brytanii mogą obecnie przyjmować darowizny od brytyjskich firm w dowolnej wysokości, dzięki czemu zagraniczni darczyńcy mogą wykorzystać nawet niewielkie firmy do finansowania partii na Wyspach. Wkrótce jednak może się to zmienić - a wszystko przez deklaracje Elona Muska, najbogatszego człowieka świata, bliskiego współpracownika Donalda Trumpa.
Francuskiemu naukowcowi odmówiono wjazdu do USA po tym, jak funkcjonariusze imigracyjni na lotnisku znaleźli w jego telefonie prywatne konwersacje, w których krytykował politykę Donalda Trumpa i Elona Muska. W tej sprawie oświadczenie wydał francuski minister nauki.
Minister Adam Bodnar uznał instytucjonalną odpowiedzialność resortu sprawiedliwości za działania swojego poprzednika Zbigniewa Ziobry. Na mocy zawartej ugody sądowej przeprosi byłego sędziego Wojciecha Łączewskiego.
Nie wierzę w żadne zawieszenie broni. Jak ono wygląda, zobaczyliśmy we wtorek w Ukrainie, na którą tuż po zakończeniu rozmowy Trumpa z Putinem spadły rosyjskie pociski – stwierdził gen. Roman Polko, były dowódca jednostki Wojsk Specjalnych GROM. - Zełenski jest przez ten rosyjsko-amerykański koncern mocarstw postawiony pod ścianą - dodał.
Premier Donald Tusk przed wylotem do Brukseli na spotkanie Rady Europejskiej odniósł się do głosowania w Parlamencie Europejskim nad rezolucją dotyczącą wzmocnienia obronności. Rezolucji nie poparli m.in. europosłowie PiS i Konfederacji. W tym kontekście premier zaprezentował sondaż wykonany na zlecenie „Rzeczpospolitej”.
Nie można ufać Rosji, nie można wierzyć Władimirowi Putinowi - mówił w rozmowie z RMF FM europoseł PiS Michał Dworczyk, były szef KPRM. Dworczyk odniósł się też do sprawy Karola Nawrockiego, który jako Tadeusz Batyr napisał książkę o trójmiejskim gangsterze.
Unia Europejska ogłasza plan inwestycji w obronność na poziomie 800 mld euro, Polska chce większego wsparcia w formie dotacji. Tymczasem CPK przyspiesza wykupy gruntów i przygotowuje przetargi. Donald Trump rozmawiał z Wołodymyrem Zełenskim o przyszłości ukraińskiej energetyki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas