Australian Open: Magda Linette gra dalej! Jest półfinał!

Piękny sen Magdy Linette w Melbourne trwa dalej! Polka, po raz pierwszy w karierze, zagra w półfinale wielkoszlemowego turnieju.

Publikacja: 25.01.2023 04:00

Magda Linette

Linette, dla której sam awans do ćwierćfinału Australian Open był już życiowym sukcesem, teraz może cieszyć się z awansu do półfinału po pokonaniu w dwóch setach - 6:3, 7:5 - Czeszki Karoliny Pliskovej. Polka, zajmująca 45. miejsce w rankingu WTA, wyrzuciła z turnieju kolejną wyżej notowaną rywalkę.

Linette jest trzecią Polką - po Agnieszce Radwańskiej i Idze Świątek - która zagra w półfinale Australian Open.

Mecz nie zaczął się dla Linette dobrze - w pierwszym gemie została przełamana przez Pliskovą, ale potem Polka odrobiła straty, do czego przyczynił się niezbyt dobry serwis Czeszki - relacjonuje Onet.

Przy stanie 3:2 przełamanie zaliczyła Linette, a po chwili było już 5:2. W dziewiątym gemie Pliskova była o jedną piłkę od przełamania poznanianki, ale ostatecznie to Linette wygrała tego gema - i tryumfowała w całym secie wygrywając 6:3.

W drugim secie Linette nadal starała się wykorzystywać słabszą grę Czeszki, która przy prowadzeniu 2:1 nie zdołała przełamać Polki, mimo że miała na to dwie szanse, a chwilę później sama musiała bronić się przed przełamaniem.

Polka imponowała świetnym serwisem i grała dobrze w obronie, ale i Pliskova zaczęła w drugim secie grać lepiej. Przy stanie 5:5 Czeszka popełniła jednak dwa podwójne błędy serwisowe i dzięki temu prowadzenie uzyskała Linette, która - przy swoim podaniu - już go nie straciła, wygrywając drugiego seta 7:5 i tryumfując w całym meczu.

W półfinale Linette zmierzy się z Aryną Sabalenką, która w ćwierćfinale pokonała Donnę Vekić w dwóch setach - 6:3, 6:2. Sabalenka w Australian Open rozstawiona jest z numerem "5".