World Tennis League: Finałowa porażka drużyny Igi Świątek

W finale pokazowego turnieju World Tennis League w Dubaju drużyna Igi Świątek (Kites) przegrała z zespołem Hawks, o czym w dużym stopniu zadecydowała wysoka porażka Polki w meczu otwarcia z mistrzynią Wimbledonu, Jeleną Rybakiną, z Kazachstanu. W wigilijny wieczór Świątek przegrała 3:6, 1:6.

Publikacja: 25.12.2022 09:40

Iga Świątek

Iga Świątek

Foto: AFP

Tej straty nie odrobili partnerzy Polki z drużyny, choć Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime wygrał z Niemcem Alexandrem Zverevem 6:4, 6:3. O drużynowym zwycięstwie w tej sytuacji decydował mikst, w którym Rosjanka Anastazja Pawluczenkowa i Austriak Dominic Thiem pokonali Hinduskę Sanię Mirzę i Norwega Holgera Rune 7:6 (7-4), 6:3 zapewniając końcowy sukces drużynie Hawks. 

Czytaj więcej

WTL w Dubaju: Iga wygrywa z Aryną Sabalenką

Teraz czas na start rozgrywek WTA i ATP. Nastąpi on nietypowo - w United Cup w Australii. To także turniej drużyn mieszanych z pulą nagród 15 mln dolarów. W reprezentacji Polski, prowadzonej przez Dawida Celta i Agnieszkę Radwańską, obok Igi Świątek są Hubert Hurkacz, Magda Linette, Weronika Falkowska, Alicja Rosolska, Daniel Michalski, Łukasz Kubot i Kacper Żuk. 

Start rozgrywek WTA i ATP nastąpi nietypowo - w United Cup w Australii.

Polska zagra od 31 grudnia do 3 stycznia w grupie z Kazachstanem i Szwajcarią w Brisbane. Każde spotkanie to dwa single i mikst.

Mistrzowie grup z Brisbane, Perth i Sydney (plus czwarta ekipa z najlepszym bilansem) spotkają się w finale (6–8 stycznia) w Sydney.

Tenis
Iga Świątek i reprezentacja Polski zagrają w finale Billie Jean King Cup!
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Tenis
Iga Świątek i Magdalena Fręch wygrywają w Billie Jean King Cup! Awans jest blisko
Tenis
Iga Świątek wróciła do kadry. Apetyt na reprezentację
Tenis
Hubert Hurkacz zatrzymany w Monte Carlo. Zmęczenie dało się we znaki
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Tenis
Hubert Hurkacz gra z Casperem Ruudem. Mecz dwóch kumpli