Aktualizacja: 18.03.2025 20:35 Publikacja: 12.12.2024 16:47
Konrad Niedźwiedzki
Były panczenista został szefem polskiej misji olimpijskiej na igrzyska w Mediolanie i Cortinie d’Ampezzo
Foto: Paweł Skraba
Kandydaturę Niedźwiedzkiego zatwierdził podczas ostatniego zebrania zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl).
- To wielka nobilitacja, móc sprawować tak zaszczytną funkcję dla dobra polskiego sportu. Czuję wielkie zaufanie ze strony władz PKOl, ale i odpowiedzialność, gdyż tak, jak przy okazji poprzednich igrzysk w Pekinie, do wykonania będzie mnóstwo pracy, aby na miejscu zapewnić olimpijczykom i sztabom jak najlepsze warunki do osiągania sukcesów – mówi Niedźwiedzki, który będzie z zespołem nadzorował kwestie związane z bezpieczeństwem, logistyką czy zakwaterowaniem.
Sześć medali przywieźli Polacy z łyżwiarskich mistrzostw świata na dystansach w Hamar oraz z rozgrywanych w Pekinie mistrzostw świata w short tracku.
Na mistrzostwach świata w Hamar w łyżwiarstwie szybkim brązowy medal na dystansie 5000 m zdobył dla Polski pochodzący z Rosji Władimir Semirunnij.
Łyżwiarki i łyżwiarze szybcy od dwóch sezonów bronią honoru sportów zimowych w Polsce. Od czwartku będą się ścigać na mistrzostw świata w Hamar. Nie są pozbawieni szans na medale.
Aleksandra Król-Walas czwarta w klasyfikacji generalnej PŚ w slalomie gigancie równoległym.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
W pierwszych dniach marca Krynica-Zdrój po raz drugi w historii stanie się światową stolicą snowboardu alpejskiego. Ponad 120 zawodniczek i zawodników z 17 krajów rywalizować będzie o punkty FIS Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym, a wśród faworytów do podium są biało-czerwoni. Bilety na jedno z najważniejszych wydarzeń sezonu zimowego w Polsce są jeszcze dostępne na platformach goingapp.pl i empikbilety.pl.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Wystąpiłam drogą służbową z wnioskiem o zapewnienie ochrony z uwagi na niezliczoną liczbę kierowanych wobec mnie gróźb karalnych - poinformowała prokurator Ewa Wrzosek, która w ubiegłą środę przesłuchiwała Barbarę Skrzypek.
„Proces ten jest teraz w pełni skuteczny i mamy nadzieję, że ze względu na dobro ludzkości wykonamy zadanie!” - tak Donald Trump ocenił w mediach społecznościowych przebieg negocjacji z prezydentem Rosji Władimirem Putinem dotyczących zawieszenia broni na Ukrainie.
Ponad dwugodzinna rozmowa Donalda Trumpa z Władimirem Putinem nie przyniosła Europie pokoju. Rezultaty są ważne, ale drugorzędne. Rosja wciąga prezydenta USA w niebezpieczną grę na własnych zasadach.
Prezydent USA Donald Trump uzyskał od Władimira Putina zobowiązanie, że Rosja nie przekaże Iranowi technologii jądrowej zdolnej zniszczyć Izrael. W zamian poszedł na daleko idące ustępstwa wobec Kremla.
Drugi raz w ciągu trzech miesięcy prezydenci USA i Rosji zasiedli do telefonów. Znów rozmawiali o wojnie w Ukrainie.
Rozmowę telefoniczną Donalda Trumpa z Władimirem Putinem w sprawie wojny na Ukrainie amerykańskie media porównały do konferencji jałtańskiej w lutym 1945, kiedy Stany Zjednoczone i Związek Radziecki podzieliły się strefami wpływów w Europie.
Barbara Skrzypek nie interesowała się inwestycją tzw. dwóch wież, wynika z opublikowanego przez prokuraturę protokołu zeznań. Swój głos jako udziałowiec oddała prezesowi PiS – wynika z zeznań, jakie złożyła jako świadek.
„Łączenie przesłuchania, które miało miejsce w środę, ze zgonem który nastąpił trzy dni później, jest przekroczeniem granic przyzwoitości" - napisał w serwisie X minister sprawiedliwości Adam Bodnar, odnosząc się do sprawy śmierci Barbary Skrzypek.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas