Aktualizacja: 09.09.2015 00:10 Publikacja: 08.09.2015 23:58
Foto: Fotorzepa/Robert Gardziński
"Rzeczpospolita": Kraków stolicą polskiego kolarstwa?
Czesław Lang: Z pewnością można tak powiedzieć. Tour de Pologne to szczyt piramidy, ale pod Wawelem organizujemy również m.in. Skandia Maraton. Zainteresowanie tą imprezą jest ogromne. Proszę sobie wyobrazić, że w maju wystartowało w niej prawie 2 tys. osób. Najmłodszy uczestnik miał chyba trzy lata, najstarszy był po osiemdziesiątce.
Stanisław Pozdniakow zrezygnował z funkcji szefa Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, co może oznaczać, że tamtejszy sport szuka drogi powrotu do łask
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Projekt organizacji imprezy to centralny punkt planu rozwoju polskiego sportu, którzy przygotowuje minister Sławomir Nitras
- Odbudowujemy budżet. Rozmawiamy z dużymi markami, potentatami na świecie - zapewnia prezes Radosław Piesiewicz.
– Przetrwałem tsunami, to była duża polityka. Złożyłem trzy pozwy o zniesławienie i nie odpuszczę – mówi „Rz” prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) Radosław Piesiewicz.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego kontrolę rozpoczęli 15 października urzędnicy Najwyższej Izby Kontroli. O przeprowadzenie pilnej kontroli w PKOl wystąpił do prezesa NIK w ubiegłym tygodniu minister sportu i turystyki Sławomir Nitras.
- Znam to środowisko. Ono nie jest spójne. Są tam ludzie zazdrośni i zawistni - o wyborach w Polskim Związku Kolarskim, o współczesnym kolarstwie opowiada „Rzeczpospolitej” dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang
Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke i prezes Lang Team Czesław Lang podpisali umowę zakładającą promowania polskich regionów i turystyki aktywnej podczas wyścigu Tour de Pologne. W tym roku impreza obchodzi jubileusz 80-lecia.
Holenderski kolarz Fabio Jakobsen omal nie przypłacił życiem walki o zwycięstwo na pierwszym etapie Tour de Pologne.
Kolarskie władze nie rezygnują z niczego - mają się odbyć wszystkie wielkie toury i najważniejsze klasyczne wyścigi. To oznacza szalony koniec roku.
Wszystko wskazuje, że polski wyścig odbędzie się w pierwszej połowie sierpnia. Przełożony o dwa miesiące Tour de France wystartuje 29 sierpnia.
Wyścig zaczyna się w sobotę w Krakowie, kończy 9 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Wycofał się Michał Kwiatkowski, ale pojedzie Rafał Majka.
- Pamiętam start w Wenezueli w trakcie mistrzostw świata w jeździe drużynowej na czas. Był taki upał, że przy asfalcie było prawie 40 stopni. Trenerzy wpadli wtedy na pomysł, żeby pod nasze kaski włożyć liście kapusty, które miały nas chłodzić - opowiada Czesław Lang, były kolarz, dyrektor wyścigu Tour de Pologne, komentując falę upałów w Europie Zachodniej.
Na starcie rozpoczynającego się w sobotę w Krakowie wyścigu Tour de Pologne stanie były mistrz świata Michał Kwiatkowski. Ma walczyć o zwycięstwo.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas