Aktualizacja: 19.04.2024 17:38 Publikacja: 19.04.2024 15:47
Stroje galowe z polskiej kolekcji olimpijskiej
Foto: Szymon Sikora
Kontrakt ogłoszono pod koniec października, więc temat nie jest nowy. Wrócił jednak przy okazji prezentacji kolekcji olimpijskiej, która wzbudziła niemałe dyskusje. Kibiców oraz komentatorów podzielił nie tylko wygląd strojów, ale także producent. Niektórzy przypomnieli sobie bowiem, że w roli sponsora technicznego Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) firma niemiecka zastąpiła polską.
Adidas przygotował dla naszej reprezentacji stroje codzienne: na ślubowanie, podróż, pobyt w wiosce olimpijskiej, ceremonie i czas wolny, a także elementy tego treningowego. Zestaw galowy — wcześniej zarówno kompletem użytkowym, jak i wyjściowym zajmowała się 4F — zaprojektowała zaś założona w 2011 roku przez Zuzannę Wachowiak i Blankę Jordan BIZUU, czyli marka polska.
- Igrzyska muszą się udać, bo mają pokazać, że Francja jest potęgą, a Paryż to piękne miasto - mówi „Rz” Tomasz Majewski, szef polskiej misji olimpijskiej. - To będzie święto, choć dziś zagrożeniem wydaje się sytuacja w Strefie Gazy.
World Athletics zapowiedziało nagrody dla mistrzów z Paryża i rzuciło wyzwanie władzom ruchu olimpijskiego
Firma Leroy Merlin, która jest sponsorem Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN), dołączyła do grona partnerów Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) i zajmie się wykończeniem mieszkań medalistów igrzysk w Paryżu i Cortinie d'Ampezzo.
Iga Świątek i Katarzyna Kawa przegrały z Jasmine Paolini i Sarą Errani. To dla Polek koniec Billie Jean King Cup, ale półfinał jest największym takim sukcesem w dziejach naszego tenisa.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Ogłoszono nazwiska 25 polskich sportowców nominowanych w 90. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na Najlepszego Sportowca Polski. Głosowanie potrwa do 3 stycznia.
PGE Polska Grupa Energetyczna oddała w Gryfinie w woj. zachodniopomorskim do eksploatacji największą elektrownię gazową w Polsce i jedną z najnowocześniejszych w Europie o mocy 1366 MW brutto. Największa firma energetyczna w kraju stawia na błękitne paliwo jako na przejściowe i konieczne w drodze do neutralności klimatycznej.
Z roku na rok przybywa na rynku zarówno domów, jak i mieszkań, które są zbudowane z materiałów przyjaznych środowisku oraz posiadają rozwiązania oszczędzające zarówno energię, jak i wodę. Patrząc na obecne trendy oraz wymogi narzucane przez UE, budownictwo stawiające na rozwiązania ekologiczne będzie się rozwijać. Bank Pekao, który od wielu lat wspiera rozwiązania proekologiczne, przygotował dla klientów ofertę EKO kredytu mieszkaniowego.
Jeżeli marki nie zmienią podejścia do zrównoważonego rozwoju dzisiaj to nie wygramy i nie zmniejszymy wpływu na środowisko, a wręcz przeciwnie – mówi Małgorzata Rybak-Dowżyk z T-Mobile Polska. Opowiada, co robi telekom aby być neutralnym dla środowiska i zdradza jakie ma efekty.
Kluczem do osiągnięcia przewagi stała się zdolność do pozyskiwania danych z lądu, powietrza, wody, kosmosu i cyberprzestrzeni, a następnie ich szybkiego przetwarzania i dostarczania do dowódców oraz żołnierzy – mówi generał Mary A. Legere, dyrektorka zarządzająca w Accenture Global Defense.
Mieszkańcy Europy z jednej strony nadal wierzą, że transformacja energetyczna zabezpieczy dobrobyt następnych pokoleń. Z drugiej jednak strony obawiają się, że koszty ochrony klimatu dotkną ich finansowo. Z badania klimatycznego zleconego przez Fundację E.ON wynika, że Europejczycy popierają transformację, ale oczekują od rządów swoich państw konkretnego planu i większego zdecydowania w działaniu.
Polska nie wypracowała standardów dotyczących cyberbezpieczeństwa w energetyce, a realizuje olbrzymie inwestycje w sektorze. Powszechność niesprawdzonych technologii w infrastrukturze krytycznej może przynieść zgubne skutki – ocenia prezes Apatora Maciej Wyczesany.
Donald Trump chce, aby niemieccy producenci samochodów otworzyli więcej fabryk w USA. Sprawdzamy ile zakładów ma w Stanach Zjednozcnych BMW, Mercedesa i Volkswagena.
Pięć tanich linii lotniczych – Ryanair, Vueling, easyJet, Norwegian i Volotea – zostało ukaranych w Hiszpanii łączną kwotą 179 mln euro za stosowanie nieuczciwych praktyk. Najwięcej zapłacić musi Ryanair.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas