Aktualizacja: 11.12.2024 17:28 Publikacja: 08.04.2024 16:35
Leroy Merlin nowym partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl)
Umowę podpisali prezesi Radosław Piesiewicz (PKOl) oraz Krzysztof Kordulewski (Leroy Merlin Polska)
Foto: Szymon Sikora
Stawka, o jaką powalczą nasi sportowcy podczas najważniejszej imprezy czterolecia, rośnie. Złoci medaliści igrzysk w konkurencjach indywidualnych dostaną od PKOl i jego sponsorów oraz partnerów ćwierć miliona złotych, obraz, diament inwestycyjny, bon na wycieczkę oraz mieszkanie — bynajmniej nie w stanie deweloperskim, lecz wykończone „pod klucz”. Tym ostatnim zajmie się Leroy Merlin.
Umową zwiększającą pulę nagród dla bohaterów letnich (2024) oraz zimowych (2026) igrzysk pochwalili się w poniedziałek przedstawiciele firmy oraz prezes PKOl Radosław Piesiewicz. Mistrzowie olimpijscy dostaną po powrocie z igrzysk projekty salonu, kuchni oraz łazienki w kilku wariantach do wyboru, ale francuska firma zajmie się ich kompleksowym wykończeniem.
Sport akademicki staje się naprawdę ważny. Uczelnie widzą, że nie tylko pomaga on rozwijać człowieka, ale jest także doskonałą ścieżką do promocji uczelni – podkreśla Alojzy Nowak, rektor Uniwersytetu Warszawskiego i prezes Akademickiego Związku Sportowego (AZS).
Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Thomas Bach został kolejną ofiarą pranksterów z Rosji, którzy prawdopodobnie użyli w tym celu sztucznej inteligencji.
Rosjanie oskarżają Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) o rasizm i neonazizm, bo na igrzyska w Paryżu wyślą reprezentację kadłubową. Ukraińcy wygrali bitwę nad Sekwaną.
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) poinformował o poparciu kandydatury Witolda Bańki na prezydenta i Yang Yang na wiceprezydentkę Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Upadek rządu we Francji może mieć konsekwencje nie tylko w polityce, ale i w świecie wielkiego sportu. W 2030 roku zimowe igrzyska olimpijskie mają odbyć się we francuskich Alpach pod warunkiem gwarancji finansowych państwa.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Państwowa Komisja Wyborcza przyjrzała się sprawie słynnego konta w serwisie X, promującego Platformę Obywatelską. Nie stwierdziła nieprawidłowości, choć kontrowersje może budzić sposób, w jaki doszła do takich wniosków.
Tedros Adhanom Ghebreyesus, szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wyraził pewność, że państwa członkowskie będą w stanie do maja 2025 roku sfinalizować porozumienie w sprawie pandemii mimo wątpliwości, czy administracja Donalda Trumpa poprze to rozwiązanie.
Stany Zjednoczone udzieliły Ukrainie kredytu w wysokości 20 mld dolarów. Zastawem są wpływy z rosyjskich, zamrożonych na Zachodzie aktywów. To z nich pożyczka wraz z odsetkami zostanie spłacona.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała o wzroście liczby zakażeń malarią na świecie w 2023 roku.
Związanie oceną prawną sądu wyklucza możliwość zwrócenia się przez organ interpretacyjny, ponownie rozpoznający sprawę, o wydanie opinii klauzulowej.
Na postanowienie w sprawie dodatkowego opisu i oszacowania wartości nieruchomości z art. 110u § 2 ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji przysługuje zażalenie.
Wniesienie infrastruktury komunalnej do spółki gminnej rodzi wiele wątpliwości interpretacyjnych w zakresie opodatkowania VAT. Przełomowy wyrok WSA w Gdańsku może jednak wskazywać kierunek zmian w podejściu do tej problematyki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas