Aktualizacja: 11.12.2024 17:53 Publikacja: 20.10.2023 10:17
Władimir Putin
Foto: AFP
Udział w BRICS Games ma wziąć ponad 5 tys. sportowców z kilkudziesięciu krajów, którzy będą rywalizować w 27 dyscyplinach. Impreza odbędzie się w Kazaniu pod koniec czerwca przyszłego roku, czyli jeszcze przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu i według gospodarzy powinna stać się dla nich godną konkurencją, skoro zgromadzi uczestników z krajów, które zamieszkuje ponad 3 mld ludzi.
Wiadomo, że pojawią się na niej reprezentanci Brazylii, Rosji, Indii, Chin oraz Republiki Południowej Afryki, ale nie tylko. Będą - według Kremla - także nowi członkowie grupy BRICS: Argentyna, Egipt, Etiopia, Iran, Arabia Saudyjska oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. To uczestnicy z urzędu, bo wicepremier Dmitrij Czernyszenko zapowiada, że przedstawiciele blisko 50 innych krajów przyjadą do Kazania „na specjalne zaproszenie”.
Maja Włoszczowska, czyli dwukrotna wicemistrzyni olimpijska i członkini Komisji Zawodniczej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) wyjaśnia „Rz” czy Thomas Bach gra na czas oraz co z Rosjanami na igrzyskach w Paryżu.
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) półtora roku po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę zawiesił Rosję w prawach członka organizacji ze skutkiem natychmiastowym. Niczego w sprawie występu tamtejszych sportowców na igrzyskach w Paryżu to nie zmienia.
Nie ma w przestrzeni publicznej miejsca dla terrorystycznego kraju. Polacy dali przykład, ale nie wszyscy poszli tą drogą – mówi „Rz” ukraińska szablistka Olha Charłan, czterokrotna medalistka olimpijska.
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) poinformował o poparciu kandydatury Witolda Bańki na prezydenta i Yang Yang na wiceprezydentkę Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Upadek rządu we Francji może mieć konsekwencje nie tylko w polityce, ale i w świecie wielkiego sportu. W 2030 roku zimowe igrzyska olimpijskie mają odbyć się we francuskich Alpach pod warunkiem gwarancji finansowych państwa.
Muzeum Gazowni Warszawskiej to niezwykła przestrzeń, gdzie przeszłość i przyszłość przenikają się, tworząc inspirujące środowisko dla wydarzeń biznesowych i konferencji. Zlokalizowane w zabytkowym budynku dawnej aparatowni i tłoczni gazu, Muzeum zostało starannie odrestaurowane, aby oddać ducha epoki, zachowując jednocześnie pełną funkcjonalność nowoczesnej przestrzeni.
Wieść gminna niosła, że amerykański Warner Bros Discovery zamierza sprzedać TVN Węgrom lub Czechom. Ale ja się z decyzji premiera cieszę. Dopisuję ją do mojej prywatnej listy „kamieni milowych” na drodze do przywrócenia praworządności w Polsce.
Dlaczego wybory prezydenckie w Rumunii wzbudziły takie kontrowersje? Jak mechanizmy dezinformacji i ingerencji zewnętrznych wpłynęły na wynik głosowania i doprowadziły do jego unieważnienia? Analityk mediów społecznościowych Michał Fedorowicz zdradza kulisy tego zaskakującego procesu politycznego.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 10 na 11 grudnia Ukraińcy dokonali ataku rakietowego na zakład przemysłowy w obwodzie rostowskim. Z kolei ukraińskie drony zaatakowały rafinerię w obwodzie briańskim.
Zabójstwo prezesa UnitedHealthcare Briana Thompsona wywołało niespodziewaną falę sympatii do mordercy Luigiego Mangione. Taki jest efekt ogromnych kosztów ubezpieczeń zdrowotnych w USA przy nikłych efektach.
Węgierski premier Viktor Orbán zagroził blokadą budżetu unijnego na lata 2028-2035, jeśli Komisja Europejska nie uwolni przyznanych Węgrom środków z Krajowego Planu Odbudowy.
Wojska Obrony Terytorialnej przyjmują do służby osoby z kategorią zdrowia, która zwalnia z powołania w kamasze.
Do piątku mieszkańcy Szczecina mogą odbierać karmniki w siedzibach Lasów Miejskich. Podobną akcję zorganizowano w Białymstoku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas