Aktualizacja: 10.12.2024 13:35 Publikacja: 14.10.2023 10:17
Maja Włoszczowska
Foto: PAP/Leszek Szymański
Na pewno nie dowiemy się tego podczas Sesji MKOL-u w Mumbaju, bo nie ma dyskusji na ten temat w agendzie. Niedawno odbyło się Forum Zawodnicze w Lozannie z udziałem reprezentantów zawodników z całego świata. W jego trakcie mieliśmy spotkanie Komisji Zawodniczej oraz długą sesję Q&A z prezydentem Thomasem Bachem. Temat oczywiście był dyskutowany. Nie ma jednak jeszcze informacji, kiedy zapadnie ostateczna decyzja. Z pewnością zawieszenie Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego w ostatnich dniach sytuację jeszcze bardziej komplikuje.
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) półtora roku po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę zawiesił Rosję w prawach członka organizacji ze skutkiem natychmiastowym. Niczego w sprawie występu tamtejszych sportowców na igrzyskach w Paryżu to nie zmienia.
Świat sportu otwiera Rosjanom kolejne drzwi. Wracają na międzynarodowe boiska tamtejsi piłkarze, choć na razie tylko najmłodsi.
Polska postara się o organizację letnich igrzysk w 2036 roku. Prezydent Andrzej Duda trzy tygodnie przed wyborami obiecuje imprezę za kilkanaście miliardów dolarów.
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) poinformował o poparciu kandydatury Witolda Bańki na prezydenta i Yang Yang na wiceprezydentkę Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).
Przez wciąż wysoki wskaźnik inflacji wydatki świąteczne Polaków rosną z roku na rok. Podczas gdy w 2022 roku było to średnio 1427 zł, to w 2023 roku przeciętny Polak wydał na święta już 1490 zł .
Upadek rządu we Francji może mieć konsekwencje nie tylko w polityce, ale i w świecie wielkiego sportu. W 2030 roku zimowe igrzyska olimpijskie mają odbyć się we francuskich Alpach pod warunkiem gwarancji finansowych państwa.
To podobno nie jest plotka, że Andrzej Duda może zostać członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), ale raczej nie pomoże mu w tym Donald Trump.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Zmiany w programie Czyste Powietrze są konieczne
Popierany przez PiS prezes IPN Karol Nawrocki w pierwszej turze wyborów prezydenckich, które odbędą się w 2025 roku, liczyć może na 30,3 proc. głosów. Na Rafała Trzaskowskiego swój głos oddać chce zaś 36,9 proc. respondentów – wynika z nowego sondażu United Surveys przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski.
Europejski Bank Inwestycyjny ogłosił we wtorek największe w historii wsparcie dla europejskiego rolnictwa. Sam EBI daje na tanie pożyczki 3 mld euro, ale w całej akcji instytucji europejskich do rolników w trzy lata trafi 8,4 mld euro.
- W Polsce nie może być świętych krów, jeśli jest coś świętego w Polsce, to są to polskie dzieci - mówił otwierając posiedzenie rządu premier Donald Tusk.
Turcja obok Izraela wydaje się być największym beneficjentem upadku reżimu Baszara Asada. Wszystko zależy jednak od dalszego rozwoju sytuacji w Syrii.
Być może noszenie lodówki, bieganie po parku czy wyciskanie sztangi to nie są kluczowe kompetencje prezydenta, ale kpiący z kampanii wyborczej prezesa IPN muszą pamiętać, że ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. I to naprawdę nie musi być Rafał Trzaskowski.
Ministerstwo Zdrowia wydłuża możliwość korzystania z programu "Profilaktyka 40 Plus" do końca kwietnia 2025 roku. Do konsultacji publicznych trafiło rozporządzenie w tej sprawie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas